Kalite, çevre ve enerji

Müşteri memnuniyeti ve kaynakların bilinçli kullanılması bizim için çok önemlidir.

 • ISO-9001-Kalite Yönetmeliği-Blickle

  Kalite yönetimi

  Bilançomuzda müşteri memnuniyetin çok büyük bir önemi var. Bu güveni kalite ve güvenilirliğimizle elde ettik. Kendi imalatımız ve ''Made in Germany'' seçimimiz sayesinde baştan beri kontrol bizim elimizdedir. Her gün daha iyi olmayı ümit ediyoruz. Hataları iyileştirme şansı olarak görüyoruz. Bunun için 1994 yılında Blickle DIN EN ISO 9001 sertifikasını alan ilk Alman teker ve rulet üreticisi. Kalite yönetim sistemimizin hedefi, tüm alan ve proseslarde kaliteyi arttırmak ve müşterilerimizin kalite hedeflerini desteklemektir. Bunun için kapsamlı malzeme ve ürün testler çok önemlidir. Test laboratuvarımızda sayısız modern test cihalzar, 5,5 ton yüke kadar sürtünme/aşınmayı ölçen cihazları, malzeme kontrol istasyonları ve ısıtma/soğutma dolaplarıdır bulunmaktadır. Modern kontrol makineler teker ve ruletleri DIN EN 12527-12533 standardına uygun test etmektedir ve de ürün parçalanana kadar testler yapılmaktadır. İlk parça, son parça ve personel tarafından testler yapılmaktadır.

 • ISO-14001-Çevre Koruma Yönetmeliği-Blickle

  Çevre Yönetim Sistemi

  Blickle için sürdürebilirlik çok önemlidir. Bu nedenle 2012 nian ayında DIN EN ISO 14001:2009'a göre çevre koruma yönetmeliğiniz kalite yönetimliğimize entegre ettik. Proses ve ürünlerimizi çevreye zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesine çok dikkat ediyoruz. Çevre dostu ürünlerin tasarımı, üretim aşamasında kaynakların korunması, yenilenebilen enerji ve çalışanlarımızın doğaya saygılı davranmaları çevre yönetim sistemimizin ana hedeflerinden bakılarıdır.

 • ISO-5001-Enerji Yönetmeliği-Blickle

  Enerji Yönetim Sistemi

  Blickle 2014 yılında DIN EN ISO 50001'göre Enerji Yönetim Sistemine başlamıştır. Şirketimizin tüm alanlarında enerji tasarrufu minimuma indirilmesini hedefliyoruz. Enerji yönetim sistemimiz sayesinde örneğin karbondioksit salınımı azaltmaktayız. Aynı zamanda çalışanlarımız enerji ve doğal kaynakların bilinçli kullanmaları bizim için çok önemlidir.