Blickle’nin yürüyüş tekerleri

İster döner ruletler ister kılavuz tekerler olsun, her uygulamaya göre yürüyüş tekerleri 

Çeşitli Blickle yürüyüş tekerleri

“Yürüyüş tekerleri” kavramı genellikle farklı ürün tipleri için kullanılmaktadır. Örneğin plastik yürüyüş tekerleri , kauçuk yürüyüş tekerleri , yaylı yürüyüş tekerleri veya paslanmaz çelikten yürüyüş tekerleri bulunmaktadır. Bununla genellikle çok çeşitli şekillerde bulunan döner ruletler kastedilmektedir. Buna karşılık döner ruletlerden, döner maşalara monte edilmiş olan tekerler anlaşılmalıdır. Ancak yürüyüş tekerleri ile, örneğin elektrikle tahrikli taşıma cihazlarında tahrikli olmayan, yani yalnızca pasif olarak “hareket eden” ruletler de kastedilmiş olabilir. Genellikle yürüyüş tekerleri kavramından makine ve tesis kurulumu veya konveyör teknolojisinde kullanılan kılavuz tekerler de anlaşılmaktadır. Buna ilişkin bazı kullanım örnekleri açık deniz vinçleri, yürüyen merdivenler, dolum tesisleri veya raf çalıştırma düzenleri ve endüstriyel kapılardır.

Döner ruletler - esnek şekilde döndürülebilir

Döner ruletlerin dikey dönebilme kabiliyeti sayesinde makinelerde ve cihazlarda manevra yapılabilir. Farklı kullanım alanlarında kullanılmaktadırlar: İntralojistikte, makine ve tesis kurulumunda, tıp sektöründe, gıda endüstrisinde veya mobilya sektöründe. Her alanın ve her uygulamanın kullanılan ruletlere yönelik kendisine özel gereksinimleri vardır. Teker+Rulet normuna uygun olarak döner ruletler üç kategoriye ayrılırlar: Hafif hizmet tipi ruletlertaşıma cihazı ruletleri ve ağır yük ruletleri. DIN EN 12526 ve diğer standartlara uygun olarak, bu ruletler 3 km/sa’te kadar hızlarda kullanıldığında hafif hizmet tipi ruletlerden, 4 km/sa’te kadar kullanıldığında taşıma cihazı ruletlerinden ve 4 km/sa’ten yüksek hızlarda ağır yük ruletlerinden bahsedilir.

Taşıma kapasitesinin yanı sıra, teker kaplaması da ilgili yük tekerinin kullanım alanı için önemli bir rol oynamaktadır. Farklı teker kaplamaları beraberinde münferit uygulama durumları için daha iyi veya daha az uygun olan spesifik özellikleri getirir. Böylece, örneğin kırılma mukavemeti ve düz zeminlerde kolay yürüyüşe sahip poliamid tekerler, hassas dönme davranışı, düşük gürültülü bir yürüyüş ve yüksek oranda zemin korumasına sahip elastik kauçuk dolgu tekerler veya düşük bir yuvarlanma direnci ve yüksek oranda ilerleyen yırtılmaya karşı dayanıma sahip poliüretan serileri öne çıkmaktadır. Burada, Besthane ve Besthane Soft teker kaplaması serilerimiz için ayrıca Sağlık ve Ergonomi Enstitüsü tarafından ergonomi onay damgası ile ödüllendirildik. Her iki teker kaplaması serisi de ekstra düşük bir ilk hareket, yuvarlanma ve dönme direncine sahiptir, bu sayede yuvarlanma işlemi sırasında neredeyse hiç enerji kaybolmaz ve bir arabanın çekişi ve itişi önemli ölçüde daha kolay hale gelir.

Farklı teker kaplamalarına ait genel bakışı burada bulabilirsiniz:

Uygun ürünü ararken ürün aramamız da size destek verebilir. Ürün aramada büyük rulet seçiminizi çeşitli filtreleme kriterlerine göre sınırlayabilir ve uygulamanız için uygun ürüne erişebilirsiniz.

Kılavuz tekerler - küçük, ancak büyük etkiye sahip

25 ila 125 milimetrelik teker çaplarında, makinelere veya tesislere monte edilmiş kılavuz tekerler genellikle ilk bakışta direkt görülmez, ancak önemli bir iş yürütürler. Altı farklı seride bulunan çeşitli teker kaplamaları ve çeşitli jant malzemelerinde, 400 kilograma kadar taşıma kapasiteleri mümkündür. Kılavuz tekerler genellikle çok yüksek bir yuvarlanma hareketi doğruluğu ve çok düşük yarıçapsal ve yanal kaçıklığa sahip raylarda veya kılavuzlarda kullanılmaktadır. O zaman genellikle kılavuz tekerlerden de bahsedilir. Buna karşın tekerler sürekli olarak eşit bir yük altında bulunuyorsa, yürüyüş tekerleri olarak adlandırılırlar. Raylarda bulunmazlar, ancak örneğin konveyör teknolojisine veya vinç tesislerine monte edilirler. Her iki kılavuz teker tipinin paslanmaz veya elektrik iletkenliğine sahip versiyonları da standart ürün programında mevcuttur. Kılavuz tekerlerine genel bakışı burada bulabilirsiniz!

Ayrıca tüm kılavuz tekerleri Blickle mağazamızdan kolay ve hızlı bir şekilde online olarak sipariş edilebilir. Henüz kayıt olmadınız mı? Buradan kaydolun!

Beraber hareket etme ve arkadan hareket etme

Elektrikle tahrikli araçlar, ağır yüklerin daha kolay taşınmasını sağlar. Bu nedenle yalnızca fiziksel olarak yorucu işlemlerde rahatlama sağlanmakla kalınmaz, aynı zamanda iş akışları da daha esnek ve daha ergonomik şekilde düzenlenir. Bu bağlamda genelde iki tip rulet bulunur: aktif olarak tahrikli ve pasif olarak hareket eden ruletler ve yürüyüş ruletleri. Blickle ürün gamımızda, her uygulama durumuna göre çok çeşitli teker kaplamalarıyla birlikte tahrikli araçlar için ilave yürüyüş tekerleri bulabilirsiniz.

Elektrikle tahrik ruletleriyle ilgileniyorsanız, elektrikli tahrik sistemimiz ErgoMove’a ilişkin broşüre bir göz atın.

Kalite - Made in Germany

Kalite, birinci önceliğimizdir. Bu nedenle biz hala sadece Almanya’da üretim yapan az sayıdaki üreticilerden biriyiz. Yüksek kalite taleplerini karşılamak için, tüm Blickle ruletleri şirket içi kontrol ve test laboratuvarında, çeşitli modern test makinelerinde ayrıntılı olarak kontrol edilmektedir: Azami 5,5 tonluk yüklere sahip disk test stantları, malzeme test makineleri, parçalama veya iklim ve termal bariyerlere kadar testler ve DIN EN 12527-12533 uyarınca her şey. Tam otomatik üretim hatlarımızda da, çok sayıda entegre edilmiş test ve kontrol istasyonları hali hazırda yüksek Blickle kalite standardının muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

Özel çözümler - Blickle Kişiselleştirme

30.000’den fazla ürün içeren kapsamlı standart ürün programımızda uygulamanız için uygun döner rulet veya kılavuz teker bulamıyorsanız, müşteriye özgü özel çözümler de sunuyoruz. Sizinle birlikte (ve sizin için) gereksinimlerinize ve uygulama durumunuza özel olarak uyarlanmış en uygun ruleti geliştiriyoruz. Bu alanda 65 yılı aşkın tecrübe ve günlük uyarlamalar veya yeni gelişimler ile, tasarımcılarımızın bilgi birikimine güvenebilirsiniz. Hali hazırda gerçekleştirilen özel çözümler dünya çapında kullanılmaktadır ve müşterilerimiz için değerlidir. Kendi kalıp imalatımız sayesinde özel çözümler hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sizin de spesifik gereksinimler içeren bir uygulamanız mı var? O zaman bize talebinizi gönderin veya telefonla kişisel kontak partnerinize başvurun. Sizin için en iyi çözümü tasarlayacağız!