Üretimde daha fazla hijyen ve güvenlik

Großküche_Lebensmittelbranche

Gıda endüstrisi hijyen ve kalite güvencesi için özellikle sıkı yönetmelikleri yerine getirmesi gerekiyor. Nihayetinde üretimdeki kusurlar tüketicilerin sağlığına zararlı olabilir. Bu nedenle süreçler ve tesisler en ince ayrıntılarına kadar hatta kullanılan tekerlek ve ruletler dahil sektörün özel taleplerine uygundur.

Bunlar örneğin üretim tesislerinde ayrıca konveyör veya hazne sistemlerinde de kullanılır. Genellikle nemli çevrelerde ve kısmen aşındırıcı kimyasallarla sık temizliklerde bu büyük bir mücadele içerir: Her ikisi de ruletlerin çelik gövdesini korozyona uğratır ve poliüretan teker kaplamalarına etki eder ve böylece bunlar hızlı aşınır ve kullanılamaz hale gelir. Bu çalışanların yaralanma tehlikesini artırır ve ürünün kirlenmesini sağlar.

Nem ve kimyasallara karşı dayanıklılık
POBS-nassPOBS serisi tekerler örneğin yüksek hijyen taleplerini karşılar. Reaksiyon döküm Blickle Besthane Soft teker kaplamaları birinci sınıf poliüretandan dökülmüştür ve neme ve ayrıca aşındırıcı kimyasallara karşı dayanıklıdır. Tekerler çok düşük yuvarlanma direncine, yüksek dinamik yüklenebilirliğe ve 500 kiloya kadar taşıma kapasitesiyle göz doldurur. Kalın ve yumuşak dökümlü kaplama ayrıca konforlu ve düşük gürültülü bir yuvarlanma sağlar ve geçiş yollarında iz bırakmaz ya da rengi atmaz. Bu serinin döner ve sabit ruletleri için maşalar üstün kaliteli paslanmaz çelikten oluşur ve böylece korozyona dayanıklıdır ve gıda sektöründeki koşullara en iyi şekilde uyarlanmıştır.

Teker serisine ilişkin

Detektierbares Polyamidrad mit EdelstahlfasernMetal detektör ile kırık parçaları algılama
Özel çözümlerde gıda sektöründe rağbet görmektedir. Bir müşteri için örneğin enjeksiyon döküm prosesinde paslanmaz çelik lifleri karıştırılıp özel poliamid tekerlekler geliştirilmiştir. Böylece kırık parçalar metal detektörlerinin yardımıyla tespit edilebilir. Tekerlekler doğrudan işleme tesislerinin üzerine boşaltılan kasap arabalarında kullanılabilir. Bu üretim içersinde malzeme kırıklarının ulaşmasını önler, bu da yüksek güvenlik sağlar.