Eski yağ bertarafı hiç aksamaz

Blickle'nin LPA-PATH serisinin ruletleri ABD'deki restoran donanımı sağlayıcılarında mutfak bileşenlerini en uygun hale getiriyor

Fritözlerdeki eski yağı bertaraf etmek için çoğu kez gastronomlar, kullanılmış olan malzemeyi hızlı biçimde değiştirmek için hareketli tavalar kullanır. Aslında bu işlem ABD'deki bir restoran donanımı sağlayıcısının çok kafa yormasına yol açtı. Bu ortamda da işletmeyi gereksiz yere uzun bir süre aksatmamak için tavaların hızlı bir değişimin yapılması zorunludur. Kirler ve agresif temizlik kimyasalları, yağ kaplarındaki takılı ruletlerin yönlendirilebilmesinin kısıtlanmasına veya çok çabuk bloke olmalarına neden oluyordu. Bundan dolayı müşteride yüksek maliyetler oluşuyordu. Sorumlular ABD'deki deneyimli Blickle ekibiyle temas kurdu – ve gerçekleri incelemeye başladı. Müşteri yerel bir tedarikçiden, güvenilir olarak işleyen yağ ve temizlik maddelerine dayanıklı ruletler arıyordu. Bunun yanı sıra, nakliye ve onarım giderlerini en az düzeye getirmek için kısa teslimat süreleri talep ediliyordu. "Uygulamayı mekanında gördükten sonra LPA-PATH 50K-FK tipi ruletleri önerdik. İş ortağımız bunları uzun bir müddet test etti ve sonuçlardan çok memnundu", diye açıklıyor Manuel Kraibühler, Blickle'deki Uluslararası Satış Müdürü.

LPA-PATH 50K-FK ruletinin avantajları
Blickle bu seriyi tabla bağlantılı döner rulet olarak geliştirdi. Çelik sacdan bir maşaya sahiptir. Döner tacın özel dinamik Blickle perçinlemesi rahat işleyişte ve uzun kullanım ömründe sadece minimum bir boşluğa neden olur. Teker, aşırı yağlı ortamlarda bile düşük yuvarlanma ve yönlendirme direnciyle sessiz bir kullanım için yüksek kalitede, termoplastik poliüretandan oluşmaktadır. Günlük pratikte zemini korur ve aşınmaya neden olmaz. Kullanıcılar bununla sorunsuz olarak eksi 25 ile artı 70 derecelik sıcaklık aralıklarında çalışabilir.

Ek maliyetler yok
LPA-PATH janta sıkıca ve çok sağlam bağlantılıdır. Bu düşük bir aşınma sağlar. Blickle’nin geliştirdiği 75 kiloya kadar yükleri hareket ettiriyor. Yüksek kaliteli malzemeler gastronomideki en yaygın temizlik maddelerine ve fritöz yağına karşı tekeri dayanıklı hale getirir. Blickle, tabla bağlantısının delik ölçülerini müşterinin önceki çözümüne göre uyarladı. Bu nedenle dizayn değişiklikleri ve ek kalıp masrafları ortaya çıkmadı. Ayrıca Blickle mühendisleri esas çözümün ana gövdesi bazında yeni bir rulet yapılandırdı. Uyarlanan maşa şimdi özel bir çatal genişliğine sahiptir ve iplik koruması da yeniden tasarlandı. Çabaların karşılığı: NSF seriyi sertifikalandırdı. LPA-PATH serisi şimdi tüm yönetmelikleri yerine getiriyor ve ABD'nin National Sanitation Foundation'ı (NSF) tarafından ruhsat aldı.

Karlı bir yatırım
Restoran donanımı sağlayıcısı için Blickle'nin geliştirdiği ürüne yatırım karlı oldu. Ruletlerin erken blokajları veya arızaları artık geçmişte kaldı. Yağ toplama tavaları, eski yağ dökülmeden basitçe ve sarsıntısız değiştirilebiliyor. Aşırı yağlı ortamdaki ruletler kolayca işliyor ve sorunsuz olarak yönlendirilebiliyor. Agresif maddelerle yapılan düzenli temizliği de zarar görmeden atlatıyorlar. LPA-PATH serisi fritözdeki burger, kızarmış patates ve şnitzellerin gecikmeden tüketicilere yollarını bulmalarında önemli bir katkı sağlıyor.