Elektrikli-Tahrik Konsepti

Blickle, handling awards 2015 ödül sahibidir

Elektrikli tahrik konsepti jüri'yi olumlu etkiledi

Handling jürisi fuarı düzenleyen P. E. Schall ile birlikte ''handling award'' ödül törenini ikinci kez düzenlemiştir. Bu yarışma mekanik, elektronik ve fabrika otomasyon ve işletme proseslerini optimize etmek için mekanik çözümlere odaklı sektörüne yer alan üreticileri kapsamaktadır.

Sektördeki bağımsız uzmanlardan oluşan jüri ''depolama, teslimata hazırlama, paketleme ve nakliye'' dalında Blickle fırmasına tahrik konsepti için ödül vermiştir.

Blickle'nın elektrikli ilk hareket yardımı, farklı taşıma cihazlarda ve trailer sistemlerinda kullanılabilen modül şeklinde bir tahrik sistemidir. Toplam ağırlığı iki tona kadar olan cihazlar rahatlıkla hareketlendirilmektedir.  
Maksimum 120 daN'ye kadar itme kuvveti sayesinde taşıma cihazı/trailer'in ilk hareketi sorunsuz. Manuel itme karşılaştıtılarak daha az bedensel kuvvete ihtiyaç vardır. Bu kas ve iskelet hastalıkları önlem alarak personelin hastalanmasını önlemektedir. Sadece tasarım değil, ergonomi ve işyerinde sağlık konularıda çok önemlidir.
Blickle ilk hareket yardımcısı ayrıca yüksek emniyet standartlara sahip ve kullanımı kolay.

Bu sistem tam dolu akü ile yaklaşık 500 tur yapabilir. Ayrıca çekme modunda aküleri kumanda ile şarj etmek mümkündür. Sadece bazı durumlarda şarj cihazı kullanılmaktadır.  

Kendisini kanıtlamış marka bileşenleri sayesinde (motorlar, kumandalar, kontrol elemanları, aküler) tahrik sistemin güvenilirliği çok yüksek ve fiyat-performans oranı çok iyi.