Pastanın şeklinin bozulmaması için

Blickle iba 2018'de gıda ve hijyen alanına yönelik teker ve ruletleri sunuyor

Fırıncı ve pastanecilerin önde gelen dünya fuarı olan iba 2018'de (Münih, 15. ile 20. Eylül arası) Blickle, gıda maddeleri sanayisine yönelik geniş kapsamlı teker ve rulet gamını sunuyor. Salon A1 stand 221'de öne çıkan ürünlerin arasında POBS teker serisi var. Yüksek taşıma kapasiteleri sayesinde çok düşük yuvarlanma dirençleri ile gıda üretimi ve tüm hijyen uygulamaları için en uygun çözümdür.

POBS_SerieBlickle daha önceden birçok müşteri projesinde yararlılığını kanıtlamış olan POBS serisini şimdi standart programa aldı. Poliamid teker gövdesi oldukça dirençlidir. Bilhassa gıda ve hijyen sektöründe çoğu zaman nemli ortamda çalışılmaktadır. Bu nedenle Blickle şimdi uygun çözümü sunuyor. Tekerler yüksek kalitede poliüretan-elastomer Blickle Besthane Soft'ten mamul çok kalın, elastik bir teker kaplamasına sahiptir. Kaplama çok yüksek hareket konforu, sessiz dönme ve düşük yuvarlanma direnci sağlar. Böylece örneğin taşıma arabaları ıslak zeminde bile kolayca ve güvenli olarak hareket ettirilebilir.

POBS serisinin diğer avantajları:

• Aşınmaz ve rengi atmaz
• Uzun ömürlü gres ile yağlanmış ve bakımı kolay, sızdırmazlığı sağlanmış kaliteli bir veya iki paslanmaz bilyalı rulmana sahiptir
• Tekerler hidrolize ve paslanmaya karşı dayanıklıdır
• Agresif maddelere karşı yüksek direnç
• Eksi 25 ile artı 70 derecede ısıya dayanıklı (kısa süre için 90 dereceye kadar)

Blickle bu tekerleri 80 ila 200 milimetrelik çaplarda ve 30 ila 50 milimetrelik lastik genişliklerinde sunmakta. Taşıma kapasitesi 140 ile 500 kilogram arasındadır.

SoftMotion ile en iyi hareket konforu
POBS_SoftmotionGıda ve hijyen alanında hassas mallar veya ürünler hareket ettirilmesi gerektiğinde, Blickle'nin SoftMotion yumuşak kauçuk serisi doğru seçimdir. Kullanıcılara yüksek hareket konforu, nakledilen mallarda çok iyi bir sönümleme ve gürültüde belirgin bir azalmayı sunar. Yüksek kalitedeki yeni kauçuk dolgu tekerlerle yuvarlanma yumuşak bir kayma haline gelir. Lastik sağlam biçimde poliamid (POES serisi) veya ALES serisinin alüminyum tekerlek gövdelerine vulkanize edilmiştir. Bu yolla tekerler yanal yükleri en iyi şekilde karşılar.

Özel uyarlanmış konturlu kalın teker kaplaması yastığı sakin bir hareketi sağlar. 55 Shore A'daki kaplama elastik olup düşük bir yuvarlanma direncine sahiptir. Bu seri esnek olarak kullanılabilir – servis arabasındaki oluşan darbelerden, hassas yapı parçalarının taşınmasına kadar. Tekerler eksi 25 ile artı 80 derece arasında, kısa süre için 100 dereceye kadar da ısıya dayanıklıdır. Blickle bu seriyi portföyde 100 ila 200 milimetrelik teker çapları ve 32 ila 50 milimetrelik lastik genişlikleri ile bulundurmaktadır. 120 ila 350 kiloluk taşıma yüklerine uygundurlar.