Red dot ödülü

Plastik çiftli rulet uluslararası dizayn ödülünü aldı

Rosenfeld'deki Blickle firması, 40 kişilik Red Dot Award 2014 uzman jürisini yeni plastik rulet Move'un dizayn kalitesi ile etkilemeyi başarmıştır.

Bu yarışmada uluslararası uzmanlar 53 ülkede yerleşik 4.815 işletmeyi değerlendirmektedir. Ürün dizayn kategorisinde Red Dot kalite belgesi Move serisine verilmiştir.

Şirket mühendisler bu yeni ruleti bir dizayn bürosu ile birlikte tasarlamıştır. Böylece şekil ve fonksiyonelliği optimize edilmiştir. Termoplastik poliüretan teker kaplaması sayesinde maksimum hareket konforu, minimum gürültü emisyonu sunulmaktadır. Tıp sektörü gereksinimleri karşılamak için ruletler paslanmaz ve elektrik iletkenliğine sahip modellerde sunulmaktadır.

Yoğun plastik rulet talepler üzerine Blickle kendi plastik imalathanesinde yatırım yapmıştır. Ve bu strateji bendisini amorti etmiştir. Son yıllarda ciro artmıştır. Dizayn ödülü bunun ispatıdır. 7 Temmuz 2014 tarihinde Essen şehrinde uluslararası ürün yarışması kutlanmıştır: Red Dot Awards ödül töreni. Plastik çiftli rulet Red Dot müzesinde dört hafta sergilenecektir. Rulet sonra kendi müzemizde sergilenecektir.