Yönetim kaliteleriyle başarılı

Konveyör sistemi ve makine yapımı için Blickle'nin kılavuz ruletleri

İster yürüyen merdivenlerde ve konveyör bantlarında, ister üretim tesislerinde ya da makine yapımında: Kılavuz ruletler çeşitli kullanımlarda hareket etmesi gereken şeylerin hareket etmesini sağlar. Kullanım alanlarının çeşitli olduğu kadar ilgili taleplerde o kadar farklıdır: Elektrik iletkenliğinden tutun düşük yuvarlanma dirençlerine ve yüksek taşıma yüklerine kadar korozyona karşı ve ısıya dayanıklıdır.

Tüm talepleri karşılayabilmek için Blickle toplam altı ürün serisi kapsayan bir kılavuz rulet ürün yelpazesi sunar. Bunlar konveyör sistemindeki farklı uygulama alanları için ve ayrıca makine ve tesis üretimde için uygundur. Bazı ruletler sadece kısa süre ve sık sık yüklenilir, diğerleri ise sürekli ve eşit yüklenilir. Açık alanlarda kullanılan ruletler özellikle değişken sıcaklıklara ve olumsuz hava şartlarına karşı dayanabilmelidir. Su, kimyasallar ya da aşındırıcı malzemelerle temas ettiklerinde buna dayanıklı olmalıdırlar. Diğer yandan yüksek hızlarda dinamik yük direnci, kimya ve ilaç sanayisi gibi hassas sektörlerde ise elektrik iletkenliği talep edilir. Düşük yuvarlanma dirençleri tesislerin enerji verimliliğini iyileştirir ve çevre koruma düzenlemelerini sağlamak için yardımcı olur.

Seriye ilişkin

Kieswerk-Foerderanlage_202x135pxHer görev için uygun malzeme
Kendi üretimimiz olan malzemelerin büyük çeşitliliği farklı rulet taleplerini sağlamaya yardımcı olur. Teker kaplamaları isteğe bağlı olarak kırılmaz ve kolay dönen poliamid, poliüretan elastomer Blickle Extrathane, özellikle dinamik yüklenebilen Blickle Besthane ya da termoplastik poliüretandan üretilir. Jantlar çelik ya da poliamid modellerde temin edilebilir. Ayrıca özel talepler için farklı modeller mevcuttur; örneğin paslanmaz bilya rulman, elektrik iletkenliğine sahip, iz bırakmayan ya da özellikle ısıya dayanıklıdır. Her ürün yelpazesi sayısız teker çapı, genişliği ve taşıma kapasitesini kapsamaktadır. Böylece her uygulama için uygun ruletleri sunar. 

Özel kullanımlar için özel çözümler

Abfuellanlage-220x146pxÖzel talepler için özel çözümler de rağbet görmektedir. Bir müşteriye yönelik örneğin yeni taşıma bandı için kılavuz ruletler tasarlanmıştır. Bunların kenarları yoğun çarpmalara yol açan üç milimetre ve iki milimetreye kadar derinliği aşmalıdır. Ayrıca hareket hattı teker aksına paralel değildir, böylece geleneksel ruletlerde ve kenar raylarında düzensiz aşınmalar meydana gelir. Bu görevin üstesinden gelebilmek için yüksek performanslı kılavuz ruletler geliştirilmiştir. Bunlar özellikle sağlam ve serttir ve büyük yüklenmelere dayanırlar. İki preslenmiş bilyalı rulman jantları geniş yüzeyli olarak destekler ve teker yürüyüş yüzeyi taşıma bandının geometrisine uyarlanmıştır. Böylece tesisin güvenilir ve bakım gerektirmeden işletilmesi sağlanır.

Bu Blickle'nin makine ve tesis mühendisliğindeki uygulamalar için sadece birçok örnekten biridir.