Yeni-Yüksek raflı depo uzatması

Zollernalbkreis'daki en yüksek inşaatın çalışmaları programa uygun ilerlemektedir

Daha önce açıklandığı gibi Blickle Räder+Rollen Rosenfeld'deki firma merkezinde ikinci yüksek raflı depo inşaa etmektedir ve bölgeye bağlılığını göstermektedir. Yüksek raflı deposunun toplam yüksekliği 40 metre ve beş yıl önce kurulan depodan tam 13 metre daha yüksektir.

Rosenfeld'deki Dornbrunnen sanayi bölgesindeki inşaat projesi programda ilerlemektedir. İnşaat projesının harfiyat çalışmaları Mayıs ayında başlatılmıştı. Temmuz ayında 80 cm'lik temek için tam 1.500 metreküp beton dökülmüştür ve bu 20 müstakil eve eşdeğerdir. Çatı ve duvar elemanları monte edebilmek için, bu sıralarda çelik raf sistemin kurulumu gerçekleşmektedir. Bunun için yaklaşık 1.300 ton çelik kullanılmaktadır. Ekim ayından itibaren yükleme teklonojisi ve de raf çalıştırma düzeni montajı planlanmaktadır.

İnşaatın yıl sonunda tamamlanması ve 2016 yılının ilk aylarında işletime alınması planlanıyor. Tam otomatik yüksek raflı deposunun genişletilmesi ile şirket geleceye yatırım yapmaktadır: 28.000'lik palet yeri kapasitesi 43.000'e yükseltildi.