ErgoMove 1000 özel taşıma sistemiyle göz dolduruyor

Vitamin arabasında güçlü

Müşteri

Merkezi Vechta, Aşağı Saksonya'da bulunan WDW Waagen- und Dosiertechnik GmbH, 1995 yılından bu yana tartım ve dozajlama teknolojisi, numune alma ve özel makine yapımı için özelleştirilmiş çözümler geliştirmektedir. Bileşenler, makineler ve sistemler öncelikle dökme malzeme endüstrisinde kullanılmaktadır.


Görev

Bu zorlu bir görevdi: WDW, beslenme sektöründeki bir müşteri için bileşenlerin güvenli ve hızlı bir şekilde tartılması için özel bir taşıma çözümü geliştirdi. Raylı bir sistem üzerinde 500 kilogramdan fazla ağırlıkların hassas bir şekilde taşınması gerekiyordu. Vitamin arabası bir Pater Noster sistemi ile birlikte kullanıldı.


Çözümümüz

ErgoMove 1000Ergonomik taşıma sağlamak için WDW'deki sorumlular, 1.000 kilograma kadar yükler için Blickle ErgoMove 1000 elektrikli tahrik sistemini tercih etti. “Blickle'nin bize sunduğu tekerlekler hemen devreye girdi. Yüksek taşıma kapasitesine sahip olmaları onları bu proje için ideal seçim haline getirdi,” diye açıklıyor WDW Waagen- und Dosiertechnik GmbH Genel Müdürü Hendrik Wolking. Ancak etkileyici olan sadece sağlamlık değildi. “Entegre motorlu ve elektromekanik park frenli silindirler çok hassas bir şekilde kontrol edilebiliyor, bu da son derece hassas hareket yolları sağlıyor ve müşteriye WDW Dosing Jet üzerinde rakipsiz bir kontrol sunuyor” diye ekliyor Wolking.

WDW, ErgoMove silindirlerinin bir diğer avantajını da genel sistem kontrolüne sorunsuz entegrasyonunda görüyor. Hendrik Wolking, “Kontrol mühendislerimiz, silindirlerin CANopen veri yolu sistemi kullanılarak mevcut kontrol konseptine kolayca ve verimli bir şekilde entegre edilebildiği sorunsuz süreci övdü” diyor. ErgoMove, WDW'yi tamamen ikna etti. 'Blickle silindirleri lehine verdiğimiz karar bizim için birçok açıdan faydalı oldu ve gelecekteki projeler için standartları belirledi. Güç, hassasiyet ve entegrasyon kabiliyetinin kombinasyonu, onları diğer silindir teknolojilerinden ayırıyor ve bir makine üreticisi olarak bizim için gerçek bir oyun değiştirici yapıyor' diye özetliyor Genel Müdür.