Yaylı rulet serileri

Hassas malların güvenlik bir şekilde taşınmasını sağlar

Yaylı teker & rulet serileri

Yaylı ruletler, ruletler üzerinde darbe ve çarpma yüklerinin oluşmasının önlenmesini sağlar ve bu sayede kullanım ömrünü uzatır. Yaylar darbeleri ve çarpmaları absorbe edeceği için hassas ve değerli malları da korur. Ayrıca yük eşit oranda dağıtılır ve gürültü taşınma esnasında azaltılır.

Blickle portföyünde, çelik veya poliüretan yaya sahip dört farklı yaylı maşa bulunur. LHF serisi, Blickle LH maşası temelinde olup tıpkı Blickle LS maşa serisinden türetilen LSFN serisi gibi çelik bir yaya sahiptir. LSFE serisi de LS serisinden türetilmiş olup poliüretan elastomer yay elemanına sahiptir. LPFE maşası ile Blickle, poliüretan disk döner yayına sahip çelik kaynaklı konstrüksiyon sunar. Bu disk yay konstrüksiyonu patentli olup mükemmel yaylı sönümleme özellikleri sunar.

Genel olarak çelik yaylar yalnızca yaylanmayı sağlar ve uzun bir kullanım ömrü elde eder. Çelik yayların özellikleri zamanla sabit kalır.

Poliüretan yaylar, yaylanmanın yanı sıra ayriyeten darbeler azaltılacak şekilde sönümleme sağlar. Poliüretan malzeme deforme olacağı ve bununla birlikte yayların kuvvetleri değişeceği için yaylar ara sıra yeniden ayarlanmalıdır.

Yaylı ruletlerin en iyi şekilde kullanılabilmesi için seçim esnasında ön germe kuvvetine, yay limit kuvvetine ve bunun yanı sıra maksimum yay yoluna dikkat edilmelidir.

Ön germe kuvveti, yayın önceden gerildiği kuvveti tanımlar. Bu kuvvet altında yay hareket edemez veya yaylanamaz. Yay limit kuvveti, son tahdide ulaşılana kadar gereken kuvveti tanımlar. Maksimum yay yolu ile yüksüz durumdaki yapı yüksekliği değişikliği maksimum yaylanmaya kıyasla ele alınır.

En iyi kullanım alanı yaklaşık yarım yay limit kuvvetindedir. Bu alanda rulet en iyi şekilde yaylanır. Kuvvet çok büyük veya çok küçük ise yaylanmadan söz edilmez veya ancak kötü söz edilir.


ALEV teker serisi yaylı ruletler

Alüminyum jantlı ve elastik kauçuk dolgu teker kaplamalı ALEV tekerli yaylı ruletler

SE teker serisi yaylı ruletler

Çelik jantlı ve elastik kauçuk dolgu teker kaplamalı SE tekerli yaylı ruletler

ALST teker serisi yaylı ruletler

Alüminyum jantlı ve Blickle Softhane® poliüretan teker kaplamalı ALST tekerli yaylı ruletler

GST teker serisi yaylı ruletler

Döküm jantlı ve Blickle Softhane® poliüretan teker kaplamalı GST tekerli yaylı ruletler

ALTH teker serisi yaylı ruletler

Alüminyum jantlı ve Blickle Extrathane® poliüretan teker kaplamalı ALTH tekerli yaylı ruletler

GTH teker serisi yaylı ruletler

Döküm jantlı ve Blickle Extrathane® poliüretan teker kaplamalı GTH tekerli yaylı ruletler

GB teker serisi yaylı ruletler

Döküm jantlı ve Blickle Besthane® poliüretan teker kaplamalı GB tekerli yaylı ruletler