Blickle tarafından yapılmıştır

Hedefimiz: Her kullanımda mükemmellik

İnovasyon. Araştırma. Geliştirme.

Bu nedenle yaratıcı olmamız ve sürekli yeni çözümler geliştirmemiz gerekir. Alanlarında uzmanlaşmış ekibimiz, müşteri ihtiyaçlarını mükemmel ürünlere dönüştürebilecek tecrübeli tasarımcılardan oluşmaktadır. Lineer ve lineer olmayan FEM hesaplamaları gibi en modern metotlarla ve ünlü kuruluşlarla yapılan ortak çalışmalar, geliştiricilerimizin yeni fikirleri hayata geçirmesini kolaylaştırmaktadır. Teknik taleplere ek olarak teker malzemelerinin optimizasyonundan elektrikle çalışan teker sistemlerinin geliştirilmesine kadar olan temel araştırmalar da çalışmamızın bir parçasıdır.

Uluslararası teslimat performansı

Çok hızlı. Çok güvenilir.

Blickle’nin her zaman ve her alanda en üst seviyede güvenilirlik sunması beklenir. En modern lojistik merkezimiz ile birinci sınıf tedarik performansı sunmaktayız: 8.000’den fazla ürün bir gün içerisinde, kalan 12.000 ürün ise 1 ilâ 2 gün içerisinde Avrupa çapında gönderime hazırdır.

Günde 60 ile 70 ton malzeme Rosenfeld lojistik merkezimizden yola çıkmaktadır. Yüksek raflı depo 40 metre yüksekliğinde olup tam otomatik raf istifleme cihazlarının çalıştığı 43.400 kutu veya Euro palet depolama yeri sunmaktadır. Kalan 54.000 depolama yeri, sınırlı küçük parça depoları sunmaktadır. Bu sayede üretimimiz için en iyi malzeme teminini ve bunun yanı sıra hızlı ve güvenilir bir teslimat sağlamaktayız.

Takım imalatı ve çelik işleme

İyi olmasını istiyorsan, kendin yaparsın.

Pazarda lider bir firma olmak, beraberinde oldukça büyük sorumluluk getirmektedir. Yolumuz: Başlangıçtan bugüne kadar kendimiz ürettik. Bu nedenle çatımız altında hem takım ve makine imalatını hem de çelik işlemesini bulabilirsiniz.

Çelik işleme
Takım ve makine imalatı

Her ihtiyaca dönük olarak, yüksek yetkinliğe sahip personelimiz ve modern makinalarımızla uygun takım, işletme malzemesi ve tesisi kendimiz tasarlıyor ve imal ediyoruz. Bu da size büyük avantajlar sağlamaktadır: Müşteriye özel ihtiyaçları çok hızlı ve maliyeti düşük bir şekilde seri üretime hazır hale getiriyoruz. Kalıp yapımı, takımlarımızda eşit yükseklikte ürün kalitesi ve kullanma kapasitesi sağlamaktadır.

Çelik işleme

Geniş imalat yelpazemiz, sadece kalite ve tedarik zamanlarının tümüyle kontrol edilmesini değil, aynı zamanda müşteri ve pazar ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap vermemizi sağlamaktadır. Çelik kalıp oluşturma işleminde esnekliğe önem veriyoruz. 630 tona kadar pres kuvvetine, kısmen de servo tahrike, sahip hidrolik ve eksantrik pres makineleri içermektedir. Burada, 12 milimetre sac kalınlığına kadar olan rulolar üzerinde tam otomatik işlem yapılabilmektedir. Presler, rulet üretimi için en uygun hale getirilmiştir. Bu sayede, çok yüksek miktarlarda da üretim yapabilmekte ve ayrıca küçük partileri oldukça uygun ücretler karşılığında yapabilme esnekliğine sahibiz.

Kaynak

El hassasiyeti veya otomasyon hassasiyeti. Her zaman kesinlik.

İyi bir bağlantı, uzun ömürlülüğü getirir. Kaynak işleminde ise doğruluk belirleyici etkendir. Gerekli olan yerde elle çalışma, mümkün olan yerde ise otomasyon. Sürekli olarak sertifikalı kaynak personelimizin kalitesine, ister insan ister makine olsun, dikkat ederek eşit ölçüde iyi bir çalışma sonucu elde ediyoruz. Çünkü ancak mükemmel kaynak dikişleri, ağır hizmet tipi ruletlerimizin gereken dayanıklılığını ve her zaman tamamıyla güvenebileceğiniz güvenliğini sağlar.

Poliüretan en iyi biçimde

Tecrübe. Bilgi birikimi. Fikirler.

Poliüretan döküm

Poliüretan kalitesi için tarifinin yanı sıra yapılan işlemlerin de etkisi büyüktür. Bu nedenle kendimizi tam bir poliüretan uzmanına dönüştürdük.

Poliüretan tekerlerin kalitesini çok sayıda faktör etkilemektedir. Metal jantları, mükemmel olarak hazırlanmış olmaları için tam otomatik bir şekilde kumluyoruz, temizliyoruz ve parlatıyoruz. Bunun ardından yapılan döküm işlemi vakumlu döküm yöntemiyle, dijital olarak izlenen makinelerle gerçekleştirilir. Çalışmaya bağlı olarak renk pigmentleri, aktivatörler veya antistatikler gibi gereken katkı maddeleri, tam doğru miktarda eklenebilir. Bu sayede kişiye özel gereksinimlere uyabilmekte ve bunları esnek bir şekilde hayata geçirebilmekteyiz.

  • 25 ilâ 1.000 milimetre arasındaki çaplarda, her boyutta poliüretan tekerler.
  • Kapsamlı kalite kontrolleri.
  • 75 ilâ 96 Shore A arasında teker kaplama sertliği.
  • Müşteri isteğine göre özel renkler.

Plastik enjeksiyon

Plastik işlemesinde yenilik

Pazarda lider olmak isteyen esnek olmalıdır: Firma olarak, ısıya dayanıklı, elektrik iletkenliğine sahip, cam elyafı takviyeli veya sayısız başka varyasyon olmak üzere çeşitli plastik tekerler ve ruletler üretme fertigen niteliğine sahibiz.

Plastik parçaların enjeksiyon teknolojisi yöntemiyle üretilmesine ilişkin büyük makine ve tesis parkımız, en yeni, son derece modern ve yüksek performanslı makinelerden. Birbirleriyle uyum içerisinde çalışan tesislerimiz ile çok bileşenli tekerleri de tam otomatik olarak üretebilmekteyiz. Yüksek performanslı takım teknolojilerimiz sayesinde sabit yükseklikte kalitede en uygun çevrim sürelerini elde edebilmekteyiz.

Montaj

Kendimiz üretiyoruz. Kendimiz monte ediyoruz.

Maşa ve rulet montajı için eşit ölçüde yüksek kalitede, verimli ve maliyeti düşük olarak çalışan tam otomatik üretim hatları geliştirdik. Sizin için diğer bir avantajı da esneklik: Özel müşteri isteklerinin küçük seri üretimlerle hayata geçirilmesi söz konusu olduğunda, el işi devreye girmektedir.

Yaklaşık 60.000 metrekare kullanım alanında, her gün 60.000'den fazla olmak üzere, her yıl ise 15 milyondan fazla teker ve rulet üretilmektedir. Bu kapsamda üretim yollarına entegre edilmiş çok sayıda test ve kontrol istasyonları sertifikalı yüksek kalite standardı sağlamaktadır.

Kalite, çevre koruma ve enerji

Bize güvenmenizi istiyoruz. Sürekli.

Kalite yönetim sistemlerimiz, ürünlerimizin ve aşamalarımızın kalitesini sürekli olarak iyileştirmek için temeldir. Bu bağlamda sürdürebilir idare ve enerjiyi verimli kullanma bizim için çok önemlidir. Bu standardı düzenli olarak ilgili sertifikalandırma kuruluşları tarafından kontrol ettiriyoruz.

Kalite yönetimi

Bilançomuzda müşteri memnuniyetin çok büyük bir önemi var. Bu güveni kalite ve güvenilirliğimizle elde ettik. Kendi imalatımız ve ''Made in Germany'' seçimimiz sayesinde baştan beri kontrol bizim elimizdedir. Her gün daha iyi olmayı ümit ediyoruz. Hataları iyileştirme şansı olarak görüyoruz. Bunun için 1994 yılında Blickle DIN ISO 9001 sertifikasını alan ilk Alman teker ve rulet üreticisi. Kalite yönetim sistemimizin hedefi, tüm alan ve süreçlerde kaliteyi arttırmak ve müşterilerimizin kalite hedeflerini desteklemektir. Bunun için kapsamlı malzeme ve ürün testler çok önemlidir. Test laboratuvarımızda sayısız modern test cihazlar, 5,5 ton yüke kadar sürtünme/aşınmayı ölçen cihazları, malzeme kontrol istasyonları ve ısıtma/soğutma dolaplarıdır bulunmaktadır. Modern kontrol makineler teker ve ruletleri DIN EN 12527-12533 standardına uygun test etmektedir ve de ürün parçalanana kadar testler yapılmaktadır. İlk parça, son parça ve personel tarafından testler yapılmaktadır.


Blickle’de kalite garantisi 
Çevre Yönetim Sistemi

Blickle için sürdürebilirlik çok önemlidir. Bu nedenle 2012 nisan ayında DIN EN ISO 14001:2009' uyarınca çevre yönetim sistemini kalite yönetim sistemimize entegre ettik. Proses ve ürünlerimizi çevreye zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesine çok dikkat ediyoruz. Çevre dostu ürünlerin tasarımı, üretim aşamasında kaynakların korunması, yenilenebilen enerji ve çalışanlarımızın doğaya saygılı davranmaları çevre yönetim sistemimizin ana hedeflerinden bazılarıdır.

Enerji Yönetim Sistemi

Blickle 2014 yılında DIN EN ISO 50001'göre Enerji Yönetim Sistemine başlamıştır. Şirketimizin tüm alanlarında enerji tasarrufu minimuma indirilmesini hedefliyoruz. Enerji yönetim sistemimiz sayesinde örneğin karbondioksit salınımı azaltmaktayız. Aynı zamanda çalışanlarımız enerji ve doğal kaynakların bilinçli kullanmaları bizim için çok önemlidir.