Dayanıklı ve az bakım gerektiriyor

Blickle, enerji ve veri sağlayan sistemler için özel tekerler geliştirir

Müşteri

Conductix-Wampfler’ın ürün yelpazesinde kablo arabalarının yanı sıra iletken raylar, yaylı ve motorlu makaralar, kontak bilezikleri, temassız enerji kaynağı çözümleri ile hareketli ve uzaktan kontrol üniteleri yer alıyor. Weil am Rhein merkezli şirket, müşterilerine her uygulamaya özel danışmanlık ve çözümler sağlıyor.

Conductix-Wampfler dünyanın önde gelen kablo arabası sistemi üreticileri arasında yer alıyor. Bu arabalar; çelik fabrikalarındaki, limanlardaki, galvaniz fabrikalarındaki ve gübreleme tesislerindeki vinçler ve kaldırma cihazları tarafından kullanılıyor.

Zorluk

Kablo arabaları tarafından kullanılan yük taşıma ve kılavuz tekerleri önemli ölçüde gerilime maruz kalır. Sıklıkla dış mekânlarda durmaksızın kullanılırlar ve dona, tuzlu havaya, neme ve ısıya maruz kalırlar. Şirket, kullandıkları tekerlerden memnun değildi çünkü tekerler zorlu koşullara dayanamıyordu. Örneğin Conductix-Wampfler, açık deniz vinçlerinde kullandığı tekerlerin, konteyner gemilerini boşaltırken bozulup pahalı duruşlara neden olmamaları için bunları düzenli aralıklarla değiştirmek zorunda kalıyordu. Bakım ve yedek parça maliyetleri artıyordu. Şirket ayrıca teker gövdelerinin paslanması nedeniyle kaplamaların gevşemesi konusunda sürekli sorun yaşıyordu. Ayrıca tekerlerin hidroliz direnci yetersiz kalıyordu.

Çözümümüz

RK-FPOB 160 x 40Blickle’ın yeni nesil tekerleri sayesinde bu problemler geride kalıyor. Rosenfeld’deki uzman teker ve rulet tedarikçisi, yüksek kaliteli poliamid 6’dan yapılmış bileşenleri ve dayanıklı premium poliüretan Blickle Besthane kaplamayı tedarik etti. Teker gövdelerinin bir tarafı su girişini önlemek için hava geçirmeyecek şekilde sızdırmaz hâle getirildi. Kaplama hidroliz dirençli ve tuzlu havada kullanım için son derece dayanıklı. Tekerler -20 ile 70 °C arasındaki sıcaklıklara dayanabiliyor ve sert hava koşullarında dahi güvenle kullanılabiliyor.

Sonuç

Tekerlerin mükemmel performansı sayesinde Conductix-Wampfler, yüksek dinamik yüklerin yer aldığı uygulamalarda kullanılan tüm kablo arabaları için artık sadece Blickle’ın çözümüne güveniyor. Yük taşıma ve kılavuz tekerlerin çapı 80 ile 160 mm arasında değişiyor. Teker gövdesi ile poliüretan kaplama arasındaki bağlantı son derece dayanıklı ve tekerlerin hizmet ömrünü önemli ölçüde artırdı. Conductix-Wampfler bakım ve yedek parça depolama maliyetlerini büyük ölçüde azalttı.

Blickle’nin ruletleri müşterinin vinçlerine enerji sağlama konusunda tam puan aldı. Conductix-Wampfler’da Feston Sistemleri Ürün Müdürü Patrick Schöpflin, “Bu kablo arabalarının, açık deniz vinçlerinde kullanıldığında zorlu koşullara dayanması gerekiyor ve Blickle’nin teker ve ruletleri tam da bunu mümkün kılıyor,” diyor. Kendisi ekipmandan son derece memnun: “Hidroliz dirençli Blickle Besthane kaplama ve sentetik teker gövdesi, dış mekânda kullanıma yönelik tüm gereksinimlerimizi karşıladı.”

Teknik bilgiler ve avantajlar - RK-FPOB 160x040/100x35-48/25-B

  • Cam elyafı ile güçlendirilmiş naylon teker gövdesi.
  • Yüksek kalite premium poliüretan elastomer Blickle Besthane.
  • Hidroliz direnci.
  • Tekerler aşırı sıcaklıklara dayanabilir ve sert hava koşullarında dahi güvenle kullanılabilir.