Tıbbi cihazlar 

Blickle paslanmaz çelik ve plastik ruletler

Tıbbi cihazlar, örneğin hasta, bakım veya rehabilitasyon alanı gibi tüm tıbbi alanlarda kullanılmaktadır. Çok büyük olan uygulama yelpazesine cevap vermek için çeşitli modellerde tıbbi cihazlar bulunmaktadır. Bu bağlamda, esnek ve hızlı kullanıma imkân vermek adına birçok cihaz, teker ve ruletlerle donatılmıştır.

Hareketlilik konusunun yanı sıra, tıp branşında çok büyük önemi olan yüksek güvenlik ve performans standartları ayrıntılı olarak tanımlanmıştır. Piyasaya sürülmeden önce, örneğin cihaz tasarımı, geliştirme veya üretimi etkileyen tüm mevzuat gereksinimleri buna göre karşılanmalıdır. Kullanılan teker ve ruletler için bu genelde modern ve yüksek kalitede bir tasarım ve güçlü kilit sistemlerinin yanı sıra kolay temizlenebilir yüzeyler anlamına gelmektedir.

Blickle, bu hijyen koşullarını standart ürün programında yer alan paslanmaz çelik rulet serileriyle eksiksiz yerine getirmektedir. Bu bağlamda korozyona veya hidrolize karşı dayanıklı tekerlerle birlikte, tıp branşında en yüksek hijyen gereksinimlerini karşılayan rulet, maşalarda kullanılan paslanmaz çelikten meydana gelmektedir. Buna ek olarak, Blickle, hem tekeri hem de maşası yüksek kalitede plastiklerden oluşan plastik ruletler sunmaktadır. Klasik tekerli plastik ruletlerin yanı sıra (Blickle WAVE, Blickle FLOW) Blickle MOVE plastik çiftli rulet de özellikle açık şekli ve yüksek kalitede yüzeyleri sayesinde tasarım konusunda yeni kriterler ortaya koymaktadır. Ünlü tasarım büroları, özel plastik rulet geliştirme merkezi ve kurum içi plastik dökümhanede modern imalat teknolojileriyle yapılan işbirliğiyle Blickle en yüksek seviyede ürünler sağlar.