Paketleme makineleri 

Blickle yük ve kılavuz tekerleri

Ürünün müşteriye güvenli bir şekilde ulaşması için ürün önce özenli ve güvenli bir şekilde paketlenmelidir. Çoğu kez doldurma, dozajlama ve ciltleme işlemini sabit, tam otomatik paketleme makinesi üstlenmektedir. Standart tesislerin yanı sıra, çeşitli ürünler için farklı paketleme çözümleri sunması gereken birçok başka özel paketleme makineleri de bulunmaktadır. Bu bağlamda takılı durumdaki teker ve ruletlerin görevleri aynıdır. Yönlendirme ve taşıma görevine sahiptirler.

Ürünü makinenin içerisinde nakledebilmek için yük tekerleri kullanılmaktadır. Tekerlerden beklenen şunlardır: Eşit yükseklikteki hızlarda düşük aşınma ve yuvarlanma direnci. Ayrıca paketleme makinelerinde ürünün hassas bir şekilde konumlandırılmasını ve yönlendirilmesini sağlaması gereken kılavuz tekerler de kullanılmaktadır. Burada belirleyici faktör kullanılan kılavuz tekerlerde mümkün olduğunca yüksek yuvarlanma hareketi doğruluğudur.

Standart olarak hali hazırda yedi farklı kılavuz teker serisinden oluşan bir ürün gamıyla Blickle makine ve tesis kurulumunda çeşitli uygulamalar için tam doğru ruleti sunmaktadır. Bu bağlamda paketleme makineleri için özellikle FSTH, FPOB ve FSVU serileri uygundur. Üç serinin tümü yüksek yuvarlanma hareketi doğruluğu, çok düşük yuvarlanma direnci ve bunun yanı sıra aşınmaya karşı yüksek direnç özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Buna karşın tipik olarak görülen yük tekerleri, ALTH serisi tekerler veya yüksek dinamik taşıma yüküyle makinelerdeki ürünlerin yükünü güvenilir bir şekilde taşıyan yumuşak ALST veya ALBS poliüretan alternatifleridir.