Süpürme makineleri

Blickle ruletleri sayesinde hem iç hem de dış alanda temizlik

Süpürme makineleri, büyük yüzeylerin temizliğini kolaylaştırmakta ve önemli ölçüde hızlandırmaktadır. Küçük arkadan elle itmeli zemin süpürme makineleri ve mini yol süpürme araçlarından büyük yol süpürme araçlarına kadar farklı süpürme sistemleriyle donatılmış farklı formlarda süpürme makineleri mevcuttur. Bu bağlamda, süpürme makineleri hem fabrika, servis veya imalathane gibi iç mekanlarda hem de cadde veya yaya yolları gibi dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Burada, iç mekan uygulamalarındaki teker ve rulet gereksinimleri, dış mekan uygulamalarındaki gereksinimlerden belirgin bir şekilde ayrılmaktadır. İç mekanda özellikle zemini koruyucu ve düşük gürültülü bir teker yuvarlanması beklenmektedir. Dış mekanda kullanılan süpürme makineleri çoğunlukla yüksek hızlarda ve engebeli yollarda kullanılmaktadır. Bu nedenle, bu türde süpürme makineleri için gereken teker ve ruletler bilhassa oldukça yüksek bir dayanıklılığa ve uzun ömürlülüğe sahip olmalıdır. Ruletin neme, toza veya kir parçacıklarına karşı olan dayanımı da hem iç hem de dış mekanda önemli gereksinimler arasındadır.

Blickle ürün portföyü, yüksek kalitede teker ve ruletlerle farklı süpürme makinesi uygulamaları için optimum çözüm sunmaktadır. Böylece dış mekanda kullanılan süpürme araçlarında, LS serisi çelik kaynaklı maşanın SE serisi takılı bir tekerle kombinasyonu uygundur. Bu bağlamda çok dayanıklı olan LS serisi maşa yüksek hızlarda kullanım için tasarlanmış olup SE serisi teker, zemini koruyucu ve düşük gürültülü bir yürüyüş, kesilmeye karşı yüksek dayanıklılık ve aşınmaya karşı yüksek bir dayanıma sahiptir. İç mekanda yürütülen süpürme makinesi uygulamalarında genellikle iz bırakmayan, gri bir versiyon olarak da satın alınabilen Blickle “EasyRoll” elastik kauçuk dolgu teker kaplamalı POEV teker serisi kullanılmaktadır.