Atölye arabası 

El aletleri için mobil muhafaza çözümü

Birçok atölyenin çalışma yaşamında atölye arabası iyi organizasyon ve esnek takım kullanımı sayesinde artık vazgeçilmezdir. Mobil saklama çözümü olarak her türde takım ve cihaz için kullanılmaktadır. Yüksek kalitede ruletlerle donatılmış olan atölye arabası çalışılan her yerde kolayca hareket ettirilebilir.

Bu bağlamda atölye aracının kullanımı söz konusu olduğunda ergonomi ana temadır. Makinelerin montajı sırasında ve atölyelerde çalışırken ağır takım parçalarının sürekli olarak hareket ettirilmesi gerekmektedir. Bu genelde yolun uzamasına ve montajı yapan kişide yüksek bir güç sarfiyatına neden olur. Her ikisini de azaltabilmek ve bu sayede daha fazla verimlilik ve ergonomi elde edebilmek için uygun, kolay hareket eden ruletlere sahip atölye arabası gerekmektedir.

Bu nedenle atölye arabasında teker ve ruletlerin kullanımı için standart kauçuk dolgulu teker kaplaması malzemesi kullanılmaktadır. VPP ve V serisinde kullanılan yumuşak teker kaplaması, daha büyük yüklerde de çok sessiz bir yürüyüş ve bunun yanı sıra yüksek bir hareket konforu sağlar. Kolay dönme ve ergonomi gereksinimleri için, çok yüksek kalitede elastik kauçuk dolgulu “Blickle EasyRoll” teker kaplaması sayesinde atölye arabası uygulamalarında sıklıkla kullanılan POEV serisi dikkatleri üzerine çekmektedir. Burada özellikle tekerin çok yüksek hareket konforunun yanı sıra çok düşük bir yuvarlanma direncine de sahip olması ve bu nedenle kullanıcıya ergonomik ve güç tasarruflu bir çalışma imkanı sunması avantajdır.