Ergonomide büyük bir ilerleme

Blickle ErgoMove® 1000 hastanedeki malzemelerin hareket ettirilmesini daha kolay hale getiriyor

Müşteri

Bamberg’de 900 yataklı bir hastane kuruluşu büyük miktarda gıda, ilaç ve envanteri son varış yerlerine ulaştırmak için elle çalıştırılan endüstriyel el arabaları kullanmaktadır. Eleman eksikliği ve işin fiziksel yapısından ötürü çalışanlar kendi sınırlarını zorluyorlar ve sağlıkları zarar görüyor. Çalışanların iş görememelerinin en yaygın nedeni bir süreden sonra yaşadıkları kas-iskelet sorunları. Hastane yönetimi bu sorunları çözebilecek daha ergonomik bir taşıma çözümü aramaya başladı. Çareyi, bölgelerindeki akıllı dijital ürün geliştiricisi Digital.Fabrik GmbH’ye başvurmakta buldular. Digital.Fabrik GmbH’nin ana uzmanlık alanı donanım ve yazılım geliştirmedir. Şirketin disiplinler arası yaklaşımı, müşterilere ileride ihtiyaç duyacakları tüm gereksinimleri karşılamak için tasarlanmış, her şeyin tek bir yerde bulunduğu yüksek kaliteli çözümler sağlar. Mevcut ürünlere uyacak şekilde dijital iş modellerine ayak uydurmak yeni pazarlara girme imkanı sunuyor ve yeni fırsatlar yaratıyor. Uzmanlıklarından dolayı Digital.Fabrik GmbH herhangi bir güçlüğü yeniliğe dönüştürmek isteyen müşteriler için mükemmel bir partner. Hastane yönetimi aracın kullanımının kolay ve sezgisel olmasının yanı sıra, kontrolünün basit olması ve az bakım istemesi gerektiğini belirtmişti. Digital.Fabrik, konteynerleri taşımak üzere alttan tutarak kaldırabilen, elle çalıştırılan easyMoveR el arabasını geliştirdi.


Zorluk

Eksik olan tek şey tahrik sistemiydi. Kullandıkları bir önceki model artık üretilmediğinden hastanedeki karar alıcı kimseler yeni bir tedarikçi aramaya başladılar. Blickle’nin internet sitesinden özellikle etkilenmelerinin ardından şirket ile iletişime geçtiler. “Kullanmak istedikleri aracı iyice yakından inceledikten sonra ErgoMove® 1000 tahrik sistemimizi önerdik,” diyor Blickle ErgoMove iş birimi Satış Müdürü Daniel Hirschler.


Çözümümüz

EM1000-POBS 160K-ET-EG

Ergomove® Besthane® Soft seçilmiştir. Sessiz olmasının yanı sıra, bu ekstra kalın ve elastik kaplama yüksek seviyede çalışma konforu ve iyi bir zemin koruması sağlamaktadır. ErgoMove® 1000’in operatör kontrolleri anlaşılır bir tasarıma sahiptir, sezgisel kullanılabilir ve değiştirilebilir pilleri olan entegre bir kontrol ünitesine sahiptir.

EasyMoveR ve Blickle elektrikli tahrik sistemi hastane çalışanlarının sırtındaki yükü hafifletti. “Artık çalışanlarımız ağır konteynerlerle uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Sistem bütün yükü taşıyor ve malzemeleri oldukça etkili bir biçimde hareket ettiriyor. Yeni sistem ekibimizin sağlığını korumamıza yardımcı oluyor,” dedi hastane kuruluşunda çalışan yükçüleri denetleyen Marco Deinart. “Araçlar tıpkı istediğimiz gibi kullanımı kolay ve sezgisel. Sistem çok fazla bir bakım gerektirmiyor ve çalıştırmasını öğrenmek çok kolay. Elemanlarımız easyMoveR’dan daha fazla memnun kalamazdı,” diye ekledi.


Sonuç

Yeni el arabası sistemi hastanenin işlemlerini daha da verimli bir hale getirdi. Eskiden her taşıma işlemi için iki çalışan gerekirken şimdi ErgoMove® 1000 sayesinde bu sayı bire indi. Güçlü elektrikli tahrik sistemi aynı zamanda çalışanların daha önce mümkün olandan çok daha fazla konteyner yüklemesini mümkün kılarak gereken taşıma sayısını azalttı ve hastanenin maliyetlerini düşürdü. Service Gesellschaft Sozialstiftung Bamberg mbH yetkili yönetim temsilcisi Hermann Schleier’ın da yeni sistem hakkında olumlu görüşleri var. “Artık ergonomiden ödün vermeden ağır yükleri taşıyabiliyoruz. Sistemi hareket ettirmesi gerçekten çok kolay, dar koridorlarda bile” diyor. Ayrıca hastanenin projedeki partnerleri tarafından sunulan hizmete de oldukça yüksek puanlar veriyor. “Denemek için bize birçok farklı test versiyonu verildi ve daima ne elde edeceğimizi biliyorduk,” diyerek açıkladı ve sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu, benim diğer herhangi bir hastaneye gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir taşıma çözümü.”


EM1000-POBS 160K-ET-EG setinin teknik bilgileri ve avantajları:

  • Konteynerleri ergonomik olarak taşıma imkanı.
  • Daha ucuz intralojistik.
  • Çalışanlar açısından daha az fiziksel yıpranma.
  • easyMoveR aracını kullanmak için herhangi bir forklift ehliyeti gerekmiyor.