Çocuk yataklarının güvenliğini artırmak

Blickle sentetik WAVE ruletleri stabilite ve yüksek yük kapasitesi sağlar

Müşteri

Oostwoud şirketi Hollanda’nın Franeker şehrinde bulunmaktadır. Şirket 1871 yılında kurulmuştur ve başlangıçta taşıyıcı arabalar ve vagonlar üretmektedir. Zaman içerisinde medikal mobilyalar, dolaplar ve posta kutusu sistemlerini bünyesine ekleyerek ürün yelpazesini geliştirmiştir. Şirket, bebekler, çocuklar ve gençler için yatak ve beşikler üretmekte ve bunları Avrupa genelindeki hastanelere ve kliniklere tedarik etmektedir. Ürünler sağlık sektörünün yüksek hijyen ve kalite standartlarını karşılamaktadır.


Zorluk

Oostwoud bebek yatağı ürünleri için yeni rulet arayışındaydı. Söz konusu yatak 80 santimetre yüksekliğinde ve 77 ya da 91 santimetre uzunluğunda olup yatış yüzeyi ve pelvik kaldırma için mekanik gazlı yay ile donatılmıştır. Yatağın ayarlanabilir özelliklerinden dolayı ruletler çok sayıda farklı yükle karşı karşıya kalmaktadır. Eski teker çözümü bu ihtiyaçları etkili bir biçimde karşılayamamaktadır. “Teker kilitleri güvenilir değildi. Kilitli olduğunda bile yatak yan taraftan itildiğinde yuvarlanabiliyordu. Oostwoud CEO’su Jaap Koster durumu “Bu durum hastaları taşırken kabul edilemez bir risk düzeyinin oluşmasına neden oluyordu,” şeklinde açıklıyor. Hollandalı şirket yeni bir ortak arayışındayken Düsseldorf’taki bir fuar sırasında Oostwoud ve Blickle stantları şans eseri yan yana denk geldi. Teker ve rulet uzmanı, şirkete WAVE sentetik ruletlerini ve diğer birkaç ürününü gösterdi. İki şirketin temsilcileri bilgi alışverişinde bulundu ve ihtiyaçlar açık bir şekilde belirlendi: güvenilirlik, sağlamlık, yük kapasitesi ve yıkamaya elverişlilik. Oostwoud, Blickle uzmanlarının sunumunu oldukça etkileyici buldu ve kısa bir süre içinde Blickle ile bir sözleşme imzaladı.


Çözümümüz

 

LWKE-TPA 126KF-FI-ELS-GS12

Blickle WAVE ruletleri düşük kurulum yüksekliğini etkileyici yük kapasitesiyle birleştirmeleri ile bilinmektedirler. Aynı zamanda ses çıkarmazlar, hareket ettirilmeleri kolaydır ve iz bırakmazlar. Tablalar, geçmeli çelik pim ya da dişli pimler gibi çok sayıda farklı seçenekle montajlanabilirler ve bu özellikleri onları oldukça çok yönlü bir ürün haline getirir. WAVE ruletlerin paslanmaz çelik versiyonu paslanmaya karşı dayanıklıdır ve 60 derece santigrata kadar makinede yıkanabilir. Ruletlerin döner başlığında her iki taraftan contalı oyuklu bir bilya rulman bulunur. WAVE serisini diğer ürünlerden ayıran başka bir özelliği ise aynı anda teker ve döner başlıkla iç içe geçen ve her zaman sağlam frenleme sağlayan dayanıklı teker kilididir. Termoplastik kauçuk kaplama 85° Shore A sertlik sınıfına sahiptir. Ruletler pek çok agresif maddeye karşı yüksek kimyasal direnç sunar ve -20 ila +60 santigrat derece sıcaklık aralığında kullanılabilir. Ayrıca elektrik iletkenliğine sahiptir.


Sonuç

Blickle’yi seçmek Oostwoud’a pek çok yönden fayda sağladı. “Artık yataklarımız gözle görülür bir biçimde daha güvenli. Ebeveynler ya da bakıcılar yatağa yaslandıklarında bile el freni güvenli bir biçimde çalışıyor. Artık yatağın yuvarlanması riski söz konusu değil,” diye açıklıyor Jaap Koster. Ruletlerin kolay yuvarlanma performansı ve yük kapasitesi oldukça olumlu bir izlenim bırakmıştır. Oostwoud ayrıca bir tedarikçi olarak Rosenfeld'deki teker ve rulet uzmanlarının güvenilirliğini de takdir ediyor. “Daima bizimle çok iyi ilgileniliyor,” diyerek bunu ifade etmektedir. WAVE ruletleri, yatakların kullanımını ergonomik ve benzersiz tasarımları sayesinde görsel olarak çekici bir hale getirir.


LWKE-TPA 126KF-FI-ELS-GS12 teknik bilgileri ve avantajları:

  • Sağlam konumlama için dayanıklı kilitler.
  • Her iki tarafta döner başlığa contalanmış oyuklu bilya rulman,
  • Elektriksel olarak iletken ve iz bırakmaz.