Blickle çözümü sayesinde güvenli kılavuzlama

Flanşlı teker SPKTHN 150x40/30H7-52-931619

Müşteri

… merkezi Almanya’da bulunan, poliüretan işlemede dünya lideri bir firmadır. 750’den fazla çalışanı yıllık yaklaşık 134 milyon Avro'luk satış yapmaktadır. Şangay şubesi 2008’de 88 çalışan ile kurulmuş olup grubun satış, araştırma ve geliştirme merkezidir.


Talep

Üretim tesisinde, buzdolabı kalıp çekirdeklerinin fırından çeşitli depolama ve kullanım yerlerine teslimatını sağlayan, tahrik tekerleri üzerinde 118 taşıma bandı bulunuyor. Bu transferler 0,2 m/s’lik bir hızda ve her 3 günde bir 5-10 dakikalığına gerçekleştirilir. Taşıma bandı, tekerlekler üzerine eşit olmayan bir şekilde dağılmış 2,5 ton ağırlığa kadar malı taşıyabilir. Taşıma bantlarının birden çok kısmı fırınların içinde yer alır, bu fırınlarda başlangıç sıcaklığı 70°C olarak düzenlenmiştir ve daha sonra ürünler 50°C’lik bir ortama transfer edilir.

Müşterinin, işlenecek parça taşıyıcılarını aktarım bandı üzerinde güvenle bir şekilde yönlendirebilmek için bir tekere ihtiyacı vardı. Müşteri aynı zamanda, fırındaki sınırlı alanın ve yüksek sıcaklığın hesaba katıldığı bir tahrik konseptinin hayata geçirilmesi için bir çözüm arayışındaydı.

Teknik istişare sürecinde Blickle devreye girdi ve çözüm birlikte geliştirildi.


Çözümümüz

SPKTHN 150x40/30H7-52-931619 flanşlı teker

Buzdolaplarını sorunsuz bir şekilde hareket ettirebilmek ve aynı zamanda güvenli bir yönlendirmeyi sağlayabilmek için flanşlı ve kama oyuklu özel bir tahrik tekerleği geliştirildi. Taşıma esnasında sönümleme ve gürültü azaltımının sağlanması için teker yüzeyi Blickle Extrathane® poliüretan teker kaplaması ile kaplandı.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler SPKTHN 150x40/30H7-52-931619

  • Kılavuzlama fonksiyonlu eşsiz ve özel tasarımlı tahrik tekerleği
  • Düşük yuvarlanma dirençli, yüksek kalitede Blickle Extrathane® poliüretan teker kaplaması
  • Titreşim azaltma
  • Kısa süreli +90°C’ye kadar yüksek ısıya dayanıklılık. Azaltılmış taşıma kapasitesinde +70°C’ye kadar sürekli sıcaklık malzeme için uygundur.