Blickle’nin hidrolik yükseltilebilir ruletleri

Blickle, marangozhaneler için hidrolik yükseltilebilir ruletler üretiyor

Müşteri

… Schwäbisch Hall bölgesinde bulunan Waldtann merkezli Wolz firmasıdır. 1800 yılında bir marangoz işletmesi olarak kurulan firma, kendini zaman içinde gelenek ve zanaat ustalığını modern bir dekorasyon şirketinin hizmetleriyle birleştiren bir şirket olarak geliştirmiştir. Kapı, pencere ve iç tasarımla sunduğu hizmetleri tamamlamaktadır.


Görev

Şirket, örneğin yeni ürün sunumları gibi etkinliklerde kullanılan tezgahlar üretmektedir. Tezgahlarda ihtiyaca göre termoslar, içecekler ve açık büfe tablaları taşınmakta ve sunulmaktadır. Buradaki zorluk, tezgahların hızlı ve konforlu bir şekilde bir yerden diğer bir yere doğru hareket ettirilebilir olma zorunluluğudur.

Ayrıca ruletler arka planda gizlenebilir olmalı ve görsel olarak dikkat çekmemelidir. Müşteri, hem görsel olarak dikkat çekmeyen hem de konforlu kullanılabilen bir çözüm talep etmiştir.

Tezgahın boş ağırlığı yaklaşık 400 kilodur. İhtiyaca göre mutfak donanımına ve yemek kaplarına bağlı olarak 200 kiloya kadar ek yük oluşmaktadır.


Çözüm

Set der hydraulischen Heberollen

Blickle’nin yükseltilebilir ruletleri endüstriyel alandaki intralojistik uygulamalarının yüksek beklentilerine göre tasarlanmıştır. Normalde bir masadaki her yükseltilebilir rulet tek tek tetiklenmesi gerekir. Blickle ise hidrolik pompalı yükseltilebilir rulet seti sayesinde kullanıcıya daha yüksek kullanım konforu ve zamandan tasarruf sağlayan bir alternatif sunmaktadır. Hidrolik pompa, sette bulunan tüm yükseltilebilir ruletlerin aynı anda kaldırılmasını mümkün kılmaktadır.

Hidrolik yükseltilebilir rulet setinin bir diğer avantajı ise, tetikleme ve kaldırma ünitesinin alansal olarak ayrılmasıdır. Böylelikle hidrolik pompası arka planda dikkat çekmeyecek şekilde ruletlerin kaldırma fonksiyonunu tetikleyebilmektedir. Bunun sonucunda ruletler kaplamada saklanabilmekte ve sunum tezgahının tasarımına uygun hale gelmektedir.


Sonuç

  • Sette bulunan tüm yükseltilebilir ruletlerin bir hidrolik pompa yardımıyla merkezi ve aynı anda kaldırılması sayesinde zaman ve çalışma bakımından tasarruf sağlanır.
  • Tetikleme ve kaldırma ünitesinin alansal olarak ayrılması, yükseltilebilir ruletlerin tezgah kaplamasının arkasına saklanabilmesini mümkün kılar.
  • Çok az güç gerektirir.
  • Hidrolik pompanın manivelası gerekirse katlanabilir.
  • Hidrolik pompanın tetikleme alanı maksimum 750 kiloya kadar.

HRLK-PATH 100KF-HYD SETİNİN teknik bilgileri ve avantajları

  • Ergonomik ve kullanıcı dostu yükseltilebilir rulet uygulaması.
  • Mobil cihazları sabit çalışma alanlarına dönüştürür.
  • Sessiz yükseklik ayarı.
  • Termoplastik poliüretan kaplamalı tekerler sayesinde sessiz hareket ve zemin koruma özelliği (TPU).