Blickle Hollywood’a gidiyor

Çelik jantlı, elastik kauçuk dolgulu ağır yük tekeri “Blickle EasyRoll” SE 400/35K-Z ve SE 250/25K

Müşteri

... dünya çapında film ve televizyon projeleri için yaratıcı ve teknik çözümler sunan İrlanda merkezli bir şirkettir. Şirket, diğer film ajanslarından farklı olarak özellikle film prodüksiyon şirketlerinin özel efektler için kullanabileceği fiziksel prototipler geliştiriyor.


Uygulama

Bir Amerikan film prodüksiyon şirketi, II. Dünya Savaşı hakkında bir film çekmek için üç farklı tank istedi. Orijinal tanklar mevcut olmadığından ya da müzelerin ve koleksiyoncuların elinde olduğundan, mümkün olduğunca otantik prototiplerin geliştirilmesi gerekiyordu. Film prodüksiyonu birden fazla güne yayıldığından ve farklı yerlerde gerçekleştiğinden, tankların sağlam, taşıması kolay ve hızlı bir şekilde yeniden monte edilebilir olması gerekiyordu. Tekerlerin seçiminde sadece ağırlığa, kolay ve hızlı monte edilebilirliğe değil, aynı zamanda teker kaplamasına ve janta da dikkat edildi. Tekerler zincirli tahrik üzerinde kullanıldığından, teker kaplamasının sönümlemeli ve düşük gürültülü olması gerekliydi ve yüksek bir hareket konforu sağlamalıydı. Jantın farklı konumlarda ve farklı zeminlerde kullanılabilmesi için kir, sarsıntı ve darbelere karşı dayanıklı olması gerekliydi.


Standart ürün programından çözümümüz

Çelik jantlı, elastik kauçuk dolgulu ağır yük tekeri “Blickle EasyRoll” SE 400/35K-Z ve SE 250/25K

Film ajansı, İkinci Dünya Savaşı'ndaki en önemli Alman tankı olan Panzer IV'ün bir kopyasını üretti. Mümkün olan en otantik ve işlevsel makineyi elde etmek için tasarımı son ayrıntısına kadar model alındı. Tüm prototip, birbiriyle değiştirilebilir birçok bileşenden oluşturuldu; böylece tüm sistem dört saat içinde sahaya kolayca taşınabilir ve monte edilebilirdi. Zincirli tahrik için elastik kauçuk dolgu lastikli ağır hizmet tipi teker "Blickle EasyRoll" önerildi. Bu tekerler, düşük gürültülü yürüyüşü ve son derece yüksek hareket konforunu garanti etmektedir. Çelik kaynaklı jant ayrıca kire, sarsıntıya ve darbelere karşı dayanıklıdır.


Sonuç

Prototip tanklarla yapılan testlerin sonucu müşteri için oldukça tatmin ediciydi. Blickle tekerleri sadece gereksinimleri karşılamakla kalmadı aynı zamanda tankın tasarımına da mükemmel şekilde uydu.


Bir bakışta başarı faktörleri SE 400/35K-Z ve SE 250/25K

  • Yüksek kalitede elastik kauçuk dolgu lastik yüksek hareket konforu için kolay yuvarlanma kalitesiyle "Blickle EasyRoll"
  • Düşük gürültülü yuvarlanma
  • Kire, sarsıntıya ve darbelere karşı dayanıklılık için çelik kaynaklı jant