Gıda üretimi

Blickle ruletler en üst seviyede hijyenik standartları karşılıyor

Taşıma arabaları, depolama arabaları veyahut malzeme transferi için arabalar: Gıda üretimi alanındaki çok sayıda araba büyüktür. Blickle teker ve ruletleri bu bağlamda, yüksek taşıma kapasitesi gereksinimleriyle birlikte mümkün olan en yüksek seviyede hijyen ve cezbedici tasarımın gerekli olduğu her yerde kullanılmaktadır.

Hijyen konularının yanı sıra, teker ve ruletlerin düşük bir yuvarlanma direnci ve düşük gürültülü bir yürüyüş özelliğine sahip olması ve sağlam olması gerekir. Klasik endüstriyel alanda, poliüretan teker kaplamalı teker ve ruletler, yüksek zemin koruması ve düşük yuvarlanma dirençleriyle birlikte yüksek taşıma kapasitesi bakımından hali hazırda önemli bir yer edinirken, gıda ve hijyen alanında, çok kez nemlenen ortam nedeniyle sıklıkla hala sert plastik tekerler kullanılmaktadır.

Yumuşak termoplastik poliüretan teker kaplamalı Blickle POTHS serisi ve Besthane Soft® teker kaplamalı POBS serisi ile, poliüretan teker kaplamalarının konforu artık gıda endüstrisine de giriyor. Bir poliamid jant üzerine dökülen Blickle Besthane® Soft yumuşak ve reaksiyon döküm premium poliüretan çok kalın teker kaplaması yastığı, POBS serisinin nemli ortamlarda dahi sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar. Geleneksel poliüretan teker kaplamalı tekerlerin aksine bu tekerler her yönden hidrolize ve korozyona karşı dayanıklıdır. Diğer artı ise birçok agresif maddeye karşı yüksek kimyasal dayanıklılıktır.