Forklift

Ünlü üreticilerle uzun yıllara dayanan ortak çalışmalar

Forklift, birçok şirkette firma içi ürün nakliyesinde kullanılan taşıma araçlarıdır. Bu nedenle çoğunlukla paletlerin veya kutu gibi muhafazaların kolayca birbiri üzerine istiflenebildiği kaldırma iskelesi üniteleriyle donatılmıştır. Standart forklift haricinde ayrıca örneğin çatallı istif aracı, dar koridor forklifti veya diğer gereksinimler için yeterli olması gereken yandan yükleyici gibi özel varyasyonlar bulunmaktadır.

Çok sayıdaki taşıma aracı ve bunların kullanım koşulları nedeniyle, forklift ve taşıma araçlarındaki alt takım bileşenlerinde genelde çok kapsamlı ve kişiye özel çözümler hazırlanmaktadır. Bunlar arasında bağlantı ebatları, montaj yerleri, araca özgü olarak tasarlanmış yay ve sönümleme özellikleri ve yüksek dinamik teker yük kapasitesi bulunmaktadır.

Spesifik uygulamalara yönelik mükemmel olarak hazırlanan çözümler sunmak için Blickle burada taşıma aracı alanında ünlü birçok üreticiyle işbirliğinden doğan uzun yıllar süren tecrübeye başvurmaktadır. Poliüretan yaya sahip yaylı döner ruletler, yüksekliği ayarlanabilir sabitleme ruletleri, hidrolik süspansiyonlu sabitleme ruletleri veya ayarlanabilir yay kuvvetine sahip sabitleme askıları gibi çözümler esas olarak tahrik tekerinin zemin üzerindeki presleme basıncının ve buna bağlı zemin temasının optimum olmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca örneğin yüksek kalitede Blickle Extrathane, Blickle Besthane teker kaplamaları veya yüksek kalitede Vulkollan poliüretan elastomer, yüksek dinamik yük taşıma kapasiteleri, arkada iz bırakmama ve kesiğe ve ilerleyen yırtılmaya karşı yüksek dayanım özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.