Ayırma tesisi

Blickle kılavuz tekerler sayesinde 7/24 çalışan işletmelerde yüksek otomasyon seviyesi

Havaalanlarında bagaj ayırmadan firmada paket ayırmaya ve lojistik merkezlerinde ürün ayırmaya kadar, kısacası ürünlerin hızlı ve hassas bir şekilde somut bir hedefe ulaşması gerektiği her yerde ayırma tesisleri ve burada kullanılan kılavuz tekerler kullanılmaktadır. Bu bağlamda bu gibi bir tesisin formu ve yapısı çoğunlukla çok kişisel olarak mevcut özelliklere uyarlanmıştır. Eskiden her ne kadar ayırma işleminin bazı çalışma adımlarını manuel olarak yürütmek gerekliyse de günümüzde bu işlemi modern yüksek performanslı tesisler tam otomatik olarak üstlenmekte ve bu sayede optimum bir malzeme akışı sağlamaktadır.

Ayırma tesislerinin yüksek otomatikleştirme derecesi, çalışma sürelerinin gittikçe 7/24 işletime kadar artmasını sağlamaktadır. Bunun dışında ürünlerin tesislerde taşındığı ve ayrıldığı hızlar sürekli artmaya devam etmektedir. Bu nedenle ayırma tesislerinde bu yüksek gereksinimleri karşılayacak ve ayrıca yuvarlanma direnci optimizasyonlu kaplamalar sayesinde kaynakları koruyacak kılavuz tekerler gerekmektedir.

Uzun çalışma sürelerinde yüksek hızla bağlantılı olarak meydana gelen ısınmayı azaltmak için Blickle, yüksek dinamik yük taşıma kapasitesi sunan kılavuz tekerleri tercih etmektedir. Yüksek kalitede poliüretan teker kaplaması ile FPOB ve FSVU serileri bu konuda kriterler ortaya koymaktadır. FPOB, 92 Shore A sertliğinde Blickle Besthane® poliüretan elastomerin üzerine dökülmüş olduğu yüksek kalitede polyamid janttan oluşmaktadır. Buna karşın FSVU serisinde, çelik jant üzerine 92 Shore A sertliğinde Vulkollan® poliüretan elastomer dökülmektedir. Ayrıca her iki kılavuz teker serisi de aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok düşük yuvarlanma direnci özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bunun haricinde Blickle, standart ürün programında beş kılavuz teker serisi daha sunmaktadır.