Bantlı konveyör sistemleri

Blickle kılavuz tekerler: 24 saat çalışan işletmelerde kullanım

Örneğin haznelerin bir fabrika içerisinde hareket ettirilmesi gibi genel parça mal sevkiyatı ve örneğin büyük miktarda toprak kaynaklarının taşınmasını kapsayan yığın malzeme sevkiyatı için kullanılmaktadır. Bu sistemler, bantlı konveyör sistemleridir. Taşınacak ürünü tesis içerisinde hareket ettirebilmek için dünya çapında Blickle firmasına ait kılavuz tekerleri kullanılmaktadır.

Burada, tesisin verimliliği için, genelde 24 saat işletimde kullanılan kılavuz tekerlerin düşük bir yuvarlanma direncine sahip olması ve bunun yanı sıra bakım gerektirmez olması oldukça önemlidir. Sonuncusu özellikle rulet için yüksek bir aşınma dayanımı anlamına gelmektedir. Bunun dışında, tesislerin sorunsuz işletimi için rulet yuvarlanma hareketi doğruluğunun yüksek olması önem arz etmektedir. Bu sayede hassas nakliye malları dahi yüksek hassasiyet ve düşük gürültü emisyonu ile taşınabilir.

Özellikle güvenilirliğin ve dayanıklılığın önemli olduğu bu tesislerde, Blickle kılavuz tekerleri güçlü yanlarını gösterir. Blickle geliştirme merkezinde üretilen yüksek teknoloji malzemeleri, çeşitli kullanım alanlarında edinilen geniş bir tecrübe birikimi ve özel çözümlerin gerçekleştirilmesi sırasında meydana gelen esneklik, birçok müşterinin dünya çapında konveyör teknolojisinde Blickle markasını tercih etmesinin nedenleridir. Bu bağlamda, Blickle, yedi kılavuz teker serisinden oluşan çok geniş bir yelpaze sunmaktadır: Kapsamlı standart ürün programında, poliamid FPO veya Vulkollan® teker kaplamalı FSVU gibi seriler ve bunun dışında paslanmaz bilyalı rulmanla da satın alınabilen Besthane® teker kaplamalı hidrolize karşı dayanıklı FPOB serisi bulunmaktadır.