İmalat makineleri 

Blickle yükseltilebilir ruletler sayesinde güvenli duruş

İster torna makineleri, ister freze makineleri, ister delme makineleri, isterse taşlama makineleri olsun Blickle teker ve ruletleri çeşitli imalat makinelerinde kullanılmaktadır. Bu noktada imalat makineleri genellikle modüler yapı gruplarından bir araya getirilip münferit olarak müşterilere teslim edilir ve montelenir.

Modülün tam olarak kolaylıkla konumlandırılabilmesi için bu makineler genellikle yükseltilebilir ruletlerle donatılmıştır. İlgili modül istenilen noktaya yöneltildiğinde makinenin yükseltilebilir ruletlerine entegre edilen sabitleme ayakları bir taraftan güvenli duruş sağlarken diğer taraftan yüksekliğin ayarlanmasıyla zemin düzensizlikleri kolayca dengelenebilir. Ayrıca yükseltilebilir ruletler genelde toplamı tonlarca ağırlığı bulan yükleri taşımalıdır.

Blickle yükseltilebilir ruletler: “Made in Germany” etiketi, basit ve hızlı yer değişiminin yanı sıra imalat makinesinin sabitleme ayakları üzerinde güvenle durmasını sağlar. Özellikle HRSP, HRLHD ve HRLSD serisi sabitleme ayakları, çok yüksek statik yüklenebilirliğe sahiptir. Alüminyum dökümden oluşan HRSP serisinin yanı sıra elektro çinko kaplamalı, güçlü çelik saclı HRLHD serilerinde sabitleme ayaklarının yüksekliği, bir sıkma anahtarı yardımıyla ayarlanabilir. Oldukça sağlam, elektro çinko kaplamalı çelik kaynaklı konstrüksiyondan oluşan HRLSD serisinde ayrıca, yükseltilebilir ruletin yapı yüksekliğinin sabitleme ayağından bağımsız olarak seviye ayarının yapılmasını sağlayan bir seviye ayar vidası kullanılmıştır. Ayrıca seri toza ve sıçrama suya karşı korumalıdır.