En zorlu koşullarda bile son derece uzun ömürlü

Blickle Besthane® POB 355/30XK poliüretan teker kaplamalı teker

Müşteri

… ABD merkezli bir gıda maddeleri üreticisi. Şirket, 1891’de kurulduğundan beri geniş ürün yelpazesiyle çok yönlü bir gıda üreticisi (et ürünleri, makarnalar, yumurta ve sofra yağları) sıfatına büründü. 2016 cari yılında şirket 9,5 milyar dolarlık bir gelir elde etti. Dünya genelinde yaklaşık 20.000 çalışanı bulunmaktadır.


Talep

Tekerler, gıda işlemede kullanılan açık arabalara monte edilir. Bu taşıma arabaları, yiyeceklerin işlenme sırasında bozulmalarını önlemek için oluşturulan serin ve nemli bir ortamda kullanılır. Müşteri, çok ağır oldukları ve yeterince dayanıklı olmadıkları için orijinal poliüretan tekerleri ve döküm jantları değiştirmek istedi. Arabaların yüksek sıcaklıklı temizlik maddeleri kullanılarak yüksek basınçlı temizleyicilerle düzenli olarak temizlenmesi tekerlerin üzerinde önemli bir pas sorununu beraberinde getiriyordu. Ayrıca müşteri, arabaların beton zeminde hareket etmesi ve gün boyunca içindekilerin boşaltılması için çok kez indirilip kaldırılması sebebiyle tekerlerin daha uzun ömürlü olmasını istiyordu.


Çözümümüz

Blickle Besthane® POB 355/30XK poliüretan kaplamalı teker

Müşteri, çok sayıda rakibimizin önerisini karşılaştırdıktan sonra Blickle çözümünde karar kıldı. Teker uzmanlarımız yüksek kalitede poliamid jant ile Blickle Besthane® hidrolize dayanıklı poliüretan teker kaplamasını bir araya getirdiler ve paslanmaz bilyalı rulman kullandılar. Böylece tekerlek, hem yüksek yıkama sıcaklıklarına hem de gıda işleme sırasında kullanılan düşük işletim sıcaklığına karşı dayanıklı hale gelmektedir. Yüksek kalitede Besthane® yürüyüş yüzeyi janta dökülür; bunun sonucunda çok sağlam bir kimyasal birleşim meydana gelir. Teker bu sayede yüksek çekme mukavemeti gösterir ve çok uzun ömürlü olur.


Sonuç

Müşteri, yeni Blickle tekerleriyle donatılmış arabaları kontrol ettikten sonra son derece memnun kalmıştır. Gıda üreticisi, aşınıma dayanıklı tekerleri kullanarak yüksek tekerlek değişim masraflarından tasarruf eder. Ayrıca, tekerlerin kullanıma uygun olma özelliği sayesinde iş yeri ergonomisi de iyileştirilir.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler POB 355/30XK

  • Paslanmaz bilyalı rulmanlı ve yüksek kalitede poliamid jantlı teker ıslak koşullarda kullanıma uygundur
  • Yüksek kalitede, hidrolize karşı dayanıklı Blickle Besthane® poliüretan elastomerli yürüyüş yüzeyi
  • Çok düşük yuvarlanma direnci
  • 16 km/s'ye kadar yüksek hızlar için uygun