Son derece yüksek taşıma kapasitesi ve güvenilirlikte düşük montaj yüksekliği

Sürücüsüz taşıma aracı (FTA) Grenzebach L1200S için özel çözüm

Müşteri

Aile şirketi Grenzebach Maschinenbau GmbH, 1960 yılında kurulmuştur. Makine ve tesis kurulumu uzmanı Grenzebach Maschinenbau GmbH, Almanya, ABD, Çin ve Romanya’da üretim tesislerine sahiptir ve yenilikçi otomasyon çözümleriyle dünya çapında birçok pazarda teknoloji lideri konumundadır. Parçaların otomatik olarak taşınması için çözümler içeren ürün portföyünde, diğer ürünlerin yanı sıra Grenzebach L1200S sürücüsüz taşıma aracı (FTF) da bulunmaktadır.

Görev

Grenzebach L1200S sürücüsüz taşıma aracı (FTF), masa, taşıma arabaları, iskeletler veya raflar gibi mobil yük taşıyıcılar altında çalışır, bunları kaldırır ve önceden belirtilen hedefe taşır. FTP boylamasına veya enine 1,2 tona kadar ağırlıkları hareket ettirir ve yerden tasarruf etmek için bulunduğu yerde döndürür. Grenzebach’ın talepleri doğrultusunda, yüksek seviyedeki kullanım yükü sebebiyle FTF için kullanılan ruletler hem yüksek bir taşıma kapasitesine hem de alçak bir montaj yüksekliğine sahip olmalıydı. FTF’nin tahrik tekerlekleri için beklentiler ise özellikle aşınmaya karşı dayanıklılık göstermesi ve ayrıca dar, önceden tanımlanmış bir yapım alanında kullanımda yüksek bir yürüyüş performansı sunması yönündeydi.

Çözümümüz

LSD-ALTH 101K-AS-FA-902289Grenzebach'ın ürün geliştiricileriyle yakın bir işbirliği içinde, tasarım ofislerinde gereksinimlere mükemmel şekilde uyum sağlayan bir çözüm geliştirildi. Blickle, titiz kontrollerden sonra LSD-ALTH 101K-AS-FA özel destek ruletini kullanmaya karar vermiştir. Bu rulet sağlam, çelik kaynaklı bir döner taca ve ayrıca son derece kompakt yapım alanı için mutlak gerekli olan minimum yapı yüksekliği toleransına sahiptir. Çiftli rulet kesintisiz işletimde 600 kiloya kadar taşıma kapasitesini mümkün kılmakta ve düşük dönme direnciyle öne çıkmaktadır. Her iki çiftli rulete entegre tekerin Blickle Extrathane®’a ait 92 Shore A sert poliüretan teker kaplaması vardır Bu şekilde, yuvarlanma direnci küçüktür, aşınma düşüktür ve teker kaplaması özellikle kesilmeye ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Antistatik tasarım aynı zamanda elektrik yüküne karşı da koruma sağlar. Tahrik tekerlerinde ise özel flanş bağlantılı yapıya sahip GBA 178x50/8 özel tahrik tekerleri yönünde karar verilmiştir. 92 Shore A sertliğine sahip yüksek kaliteli ve premium teker kaplaması Blickle Besthane® döküm tekerlek gövdesine dökülür, bu da tahrik tekerleğinin aşınmaya karşı çok dayanıklı olmasını ve çok düşük yuvarlanma direncine sahip olmasını sağlayarak enerji verimliliğini artırır.


Sonuç

Blickle’nin çiftli ruleti ve tahrik tekerleği, günün her saati kullanıma olanak tanır. Akıllı motor teknolojisi ve çiftli ruletler arasındaki optimum birliktelik, bir metreden daha az yer tasarrufu sağlayan dönüş yarıçapına izin verir. Grenzebach, Rosenfeld’den gelen bu özel çözümlerden tam anlamıyla memnun. “Blickle, müşterilerimizde günlük kullanımda kendini en iyi kanıtlayan hızlı ve esnek özel çözümleri gerçekleştiriyor.” diye belirtiyor Grenzebach’ta Head of Product Management Intralogistics görevinde olan Erwin Herre.

LSD-ALTH 101K-AS-FA özel destek ruletleri ve GBA 178x50/8 özel tahrik tekerleri için teknik bilgiler ve avantajlar

  • Düşük yuvarlanma direnci ve aşınma
  • Kesilmeye ve ilerleyen yırtılmaya karşı yüksek dayanıklılık
  • 7/24 işletimde bakım gerektirmeyen kullanım
  • Antistatik tasarım elektrik yüküne karşı koruma sağlar
  • Destek ruletinin sağlam, çelik kaynaklı döner tacı, maksimum taşıma kapasitesi sunar
  • Çiftli rulet kullanımı sayesinde yerden tasarruflu dönme çapı