Sürekli çalışmada güvenilir performans

Blickle ağır hizmet tipi tekerleri otomotiv sektöründeki üç vardiyalı çalışmalar sırasında güvenilirliğini kanıtlıyor

Müşteri

ROFA, Bavyera’da Rosenheim yakınlarında bulunan Kolbermoor kasabasında bulunmaktadır. 1967 yılında kurulan şirket, şu anda 1.100'den fazla çalışanı, 13 şubesi ve yıllık 380 milyon Euro’yu aşan cirosu ile küresel bir oyuncudur. Şirketin ürün yelpazesi otomotiv ve ticari araç sektörü için baş üstü elektrik hatları, kontrol sistemlerini, depolama teknolojilerini ve otomatik yönlendirmeli araçları (AGV’ler) içermektedir.


Zorluk

ROFA’nın baş üstü elektrik hatları, otomotiv ve ticari araç sektöründe bir ray sistemi üzerinde malzemeleri ve parçaları taşımak için kullanılmaktadır. Rayları tavandan asmak için braketler kullanılır ve rayların altında kalan alan üretim için kullanılabilir hale gelir. Sistemdeki ağır hizmet tipi tekerler gün boyunca kullanımdadır ve yorucu yüklere maruz kalmaktadır. 7/24 çalışan otomobil üretim işlemleri, ROFA tarafından sağlanan sistemler ve parçalardan çok yüksek performans beklemektedir ve standart parçaların çoğu ağır iş yüküne dayanabilecek kadar dirençli değildir. ROFA, sürekli kullanımdan dolayı mevcut tekerlerin hızlı bir şekilde aşındığını fark etti. Şirket, yüksek performanslı bir alternatif aramaya karar verdi.


Çözümümüz

Schwerlastrad GB im EinsatzROFA, uzun bir arayışa gerek kalmaksızın yıllardır farklı departmanlarının yüksek kaliteli teker ve rulet tedarikçisi olan ve şiddetle tavsiye edilen Blickle’yi tekrar en potansiyel partner olarak seçti. ROFA ile iş birliği içerisinde, Rosenfeld merkezli teker ve rulet uzmanları isteğe özel olan bir teker tasarladı: GB 250x90/40. Blickle Ağır Hizmet Tipi Tekerleri Müdürü olan Thomas Zimmer, “Ekibimiz müşterimize çok sayıda farklı kaplama tasarımları sundu.” Her biri, bir otomotiv tesisinde gerçek hayattaki koşullar altında özenle test edilmiştir” diye belirtiyor. Blickle uzmanları, işlemdeki zorlu koşulları göz önünde bulundurarak mükemmel çözüm bulununcaya kadar kaplama geometrisini optimize etti.

Blickle tarafından geliştirilen ağır hizmet tekerleri, şirketin ürün yelpazesindeki standart versiyonlardan daha kalın olan, dayanıklı poliüretan Blickle Besthane’den üretilmiş bir kaplamaya sahiptir. Bu kaplama, raylar arası geçiş yaparken tekerin herhangi bir eşitsizliğin üstesinden gelmesine olanak sağlar. 96 Shore A sertlik derecesine sahip, özel olarak tasarlanmış kaplama yüksek seviyede sertlik sağlar ve tekerin yük kapasitesini on iki tona kadar olan ağırlıktaki yükleri kaldırabilecek şekilde artırır. Poliüretan tekerler ayrıca daha düşük bir yuvarlanma direncine sahiptir. Blickle aynı zamanda önemli yükleri sorunsuz bir şekilde kaldırabilen yüksek kaliteli açısal kontaklı iki sıra bilya rulmanları da bünyesine katmıştır.


Sonuç

ROFA, Blickle’ın ağır araç gövdelerini ve diğer parçaları gün boyunca güvenilir bir şekilde taşıyan isteğe özel çözümünden son derece memnun kalmıştır. Ayrıca pasa karşı koruma sunmaları amacıyla tekerler hidrolize karşı dayanıklıdır. İsteğe özel çözüm bakım gerektirmediğinden Blickle’yi seçmek ROFA için ekonomik olarak da faydalı bir çözüm olmuştur.


GB 250x90-40-78SK-2RS-SKF teknik bilgileri ve avantajları

  • Uygulamaya mükemmel bir biçimde uyan kaplama geometrisi.
  • 96 Shore A sertliğine sahip yüksek kaliteli poliüretan elastomer Blickle Besthane.
  • Ağır yükler için açısal kontaklı iki sıra bilya rulmanlar.
  • Sağlam gri döküm demirden yapılmış teker gövdesi.