Blickle çözümü, özel tasarımlı fayanslar için yüksek kaliteli bir baskıyı mümkün kılar

Ağır yük tekeri ALBS 82/15K ve kılavuz teker FSTH 50X18/17-10K

Müşteri

… merkezi İtalya’da olan, seramik fayansların sırlanması ve dekorasyonu için teknoloji üretimi ve tedariği alanında uzmanlaşmış bir şirket. 2010’da kurulan şirket hem geleneksel sırlama hem de dijital dekorasyon alanlarında bilinen bir isim olup müşterilerinin seramik fayans estetiği ile ilgili tüm taleplerine yenilikçi çözümler sunmaktadır.


Talep

Müşteri, dijital seramik baskı makinesinin motor ünitesi için kılavuz olarak İtalyan bir rakibin poliüretan teker kaplaması ile donatılmış tekerler kullanmaktaydı. İşletimde tekerlerin yüksek aşınmaya uğradığı belirlendi. Tekerlerin monte edildiği baskı ünitesi 24 saat boyunca çelik raylar üzerinde sürekli olarak yüksek hızda ileri ve geri hareket ettirilmektedir. Her motor 8 yük tekeri ve 4 kılavuz teker ile donatılmıştır. Motorun ağırlığı 8 yük tekeri tarafından dengelenir. Ayrıca dört kılavuz teker bu hareket esnasında asıl konumun korunmasını sağlamaktadır.


Çözümümüz

Kılavuz teker FSTH 50X18/17-10K ve ağır yük tekeri ALBS 82/15K

Yük taşıma için Blickle Besthane® Soft, ALBS 82/15K poliüretan teker kaplamasının kullanılmasını önerdik. Bu elastik teker kaplaması özellikle de, ağır dinamik yüklerde çok yüksek aşınmaya karşı dayanıklılığı ve düşük ısınması ile öne çıkmaktadır ve ayrıca titreşim sönümleyicidir. Rakibimize kıyasla yuvarlanma direncini azalttık ve önceki durumda bant motorundan makineye aktarılan titreşimleri tamamen ortadan kaldırdık. Yaklaşık 14 km/s hızda, 3 m/s2'lik ivmelenme ve hız kesme değerleriyle Blickle Besthane® Soft çözümü 30 N’den küçük bir ilk hareket direnci ve 20 N’den küçük bir yuvarlanma direnci sağlamıştır.

Bu şekilde elektrik tüketimi de azalmaktadır. Kılavuz tekerler için, 92 Shore A sertliğinde Blickle Extrathane® poliüretan teker kaplamasına sahip FSTH 50X18/17-10K modelimizi önerdik. Başarılı testlerin ardından daha fazla makinenin donanımı için “yeşil ışığı” aldık.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler ALBS 82/15K ve FSTH 50X18/17-10K

ALBS:
  • Titreşim sönümleme için 75 Shore A sertliğinde Blickle Besthane® Soft yüksek kaliteli poliüretan teker kaplaması
  • Düşük yuvarlanma direnci, yüksek dinamik yüklenebilirlik ve yüksek aşınmaya karşı direnç

FSTH:
  • 92 Shore A sertliğinde, yüksek kaliteli Blickle Extrathane® poliüretan teker kaplaması