Blickle bir araya getirir

GB 500x80/60K-921269 döküm jantlı, Blickle Besthane® poliüretan teker kaplamalı ağır yük tekeri

Müşteri

… 1951’de kurulan bir Alman şirketi. Firma, tel ve kablo endüstrisi için dünya genelinde lider tel çekme makineleri ve çekme sistemleri tedarikçilerindendir. Çekme, tav verme, galvaniz kaplama, tel dolama, tel sarma ve tel örme makine ve sistemleriyle şirket geniş bir ölçekte farklı sektörlere çözümler sunmaktadır.


Talep

Müşteri geçmişte, rakiplerimizin birinin tedarik ettiği Vulkollan® özel tekerleri kullanıyordu. Şirketin beklentisi malzeme ve ebatların birebir eşleştirilmesiydi. Tekerin özelliği, bir tel çekme makinesinde yön değiştirme tekeri olarak kullanılabilmesi için teker kaplamasına işlenmiş V somundur. Teker kaplaması üzerinden sürekli tel veya kablolar çekildiği için, tekerin malzeme ve ebatlarının yanında aşınmaya dayanıklılığı da önemli bir rol oynadı.


Çözümümüz

GB 500x80/60K-921269 döküm jantlı, Blickle Besthane® poliüretan teker kaplamalı ağır yük tekeri

Şirketin teknik şartları göz önüne alınarak gerçekleştirilen uzun bir test aşamasından sonra döküm jantlı ve Blickle Besthane® teker kaplamalı bir ağır yük tekeri önerildi. Bu durumda Blickle Besthane® teker kaplaması, Vulkollan®’a kesinlikle eşit bir performans göstererek önceden kullanılan ürünle mukayese edilebilirliğini kanıtlamış ve aynı zamanda fiyat bakımından önceki ürünü geçmiştir.


Sonuç

Müşteri yeni Blickle tekerlerinden son derece memnun kalmıştır. Tel çekme makinesi üreticisi, Blickle Besthane® teker kaplaması ve döküm jant kullanarak aşınmaya karşı yüksek bir dayanıklılık sağlamış ve bu tekerleri satın alarak toplam maliyetlerinde büyük bir tasarruf yapmıştır.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler GB 500x80/60K-921269