Blickle tekerleri, Stockholm şehrinin enerji temini için yürütülen offshore projesinin bir parçasıdır

Dökme poliamid ağır yük tekeri GSPO 600/100PR

Müşteri

… yüksek ve düşük gerilim sistemleri üretmekte, Norveç ve İsveç’te caddelere, demiryollarına ve hava trafik sistemlerine elektrik enerjisi temin etmektedir. Şirketin temel işi elektrik temin sistemlerinin planlanması, kurulumu, kontrol edilmesi, bakımı ve onarımıdır. Şirketin ana merkezi Norveç’te ve yaklaşık 350 çalışanı bulunuyor.


Uygulama

Tekerin kullanım yeri, dört çarpı yedi metre büyüklüğünde bir kablo sarma tamburu üzerine sarılı yüksek gerilim kablosu için bir alt silindir. Sarılmış kablo daha sonra deniz altı bir kablo sistemine döşeneceğinden özellikle uzun ve ağırdır. Bu nedenle tekerlerin 20 tona kadar yük taşıyabilmesi müşteri için özellikle önemliydi. Çalışma alanı açık havada ve denize yakın olduğundan, müşterinin taleplerinden biri de tekerlerin nemli, tuzlu havaya ve soğuk İsveç kışlarının düşük sıcaklıklarına dayanıklı olmasıydı. Olağanüstü dar zaman çizelgesini tutturabilmek için önerinin yeterince test edilemeyecek olması işleri zorlaştırıyordu.


Standart ürün programından çözümümüz

Dökme poliamid ağır yük tekeri GSPO 600/100PR

Yüksek taşıma kapasitesi talebi sebebiyle Blickle uzmanları, dökme poliamid ağır yük tekeri GSPO 600/100PR üzerinde karar kıldılar. Aşınmaya karşı çok dayanıklı tekerlek aşırı düşük sıcaklıklarda kullanıma da uygundur.


Sonuç

Blickle’nin olağanüstü hizmeti ve detaylı danışmanlığı müşteriyi ikna etti.

Zamanında teslim edilen tekerler tüm Stockholm çevresine yüksek gerilimli elektrik sağlayacak bir deniz altı kablosunun döşendiği Offshore projesinin şu an önemli bir parçası.


Teknik bilgiler ve avantajlar GSPO 600/100PR