Açık havada kullanılmak üzere süpürge makinesi için çelik kaynaklı ağır yük döner ruletleri

Tarım aleti üreticisi için sağlam ruletler

Müşteri

Patates hasat makinesinden serpme makinesi ve pulverizatöre, pulluğa kadar olmak üzere merkezi Joure’de bulunan Hollandalı Zonderland Constructie B.V firması, yüksek değerli tarım makineleri üretiminde uzman konumundadır. Zonderland, kendine ait ticari firma üzerinden hem kendi üretimleri olan makinelerin hem de başka üreticilere ait makinelerin dünya çapında satışını yapmaktadır.


Görev

Zonderland firması, süpürge makinesinin konstrüksiyonu için uygun ruletlere ihtiyaç duymaktadır. Makine bir traktöre asılacağı ve sürekli olarak toz ve kumla temas halinde olacağı için bu aşamada oldukça sağlam bir çözüm talep edilmiştir. Tekerler ve tekerlere ait maşalar, saatte 16 kilometreye kadar hızda ve aynı zamanda yandan çarpma etkisi altında daima çalışır durumda olmalıdır.


Çözüm

Blickle’nin havalı lastikli LS-PS ruletiBlickle mühendisleri kullanım koşullarını inceledikten sonra ağır yük maşa serisi LS için oldukça sağlam bir çelik kaynaklı konstrüksiyona karar vermektedir. Sarı pasivasyonlu kaplama oldukça iyi bir korozyon koruması sağladığından dolayı ruletler açık havada kullanım için mükemmel uyumludur. Döner taçtaki konik makaralı rulman ve konik masura rulman sayesinde maşa yerindeyken darbeleri emebilir ve aynı zamanda engeller olduğunda veya zemin düz olmadığında ruletlerin güvenli şekilde çalışmasını sağlayabilir.

Tekerler konusunda Blickle kanıtlanmış iki seriye geri dönüş yapmıştır: Bunlardan ilki süper elastik kauçuk dolgu lastikli ağır yük teker serisi VLE’dir. Bu tekerler arızaya karşı korumalı olup bakım gerektirmez ve ağır yüklerde saatte 25 kilometre hızda kullanıma uygundur. Buna ek olarak az gürültülü ve az dirençli çalışması ve aşınmaya karşı dayanıklı yürüyüş yüzeyi ile ön plana çıkmaktadır. Aynı şekilde kullanılmakta olan PS serisi tekerler havayla dolu lastiklere sahiptir, çarpmaları ve engebeleri iyi absorbe edebilir. Aynı zamanda yüksek yükler için tasarlanmış olup oldukça dayanıklıdır.


Sonuç

Bu uygulamalar bakımından Blickle’nin iki standart ruleti, Zonderland’ın tüm taleplerini tamamen karşılayan ve depodan hızlıca alınabilen tam çözüm sunmaktadır. Ruletler, güvenilir şekilde zorlu günlük çalışmalara dayanıklı olup bu sayede kullanıcılarına, süpürge makinelerini arızasız şekilde, rahatça kullanma imkanı tanır. Blickle, yüksek üretim kalitesi ve bireysel danışmanlık hizmetiyle Hollanda merkezli tarım aleti uzmanlarını etkilemiştir.


Teknik bilgiler ve avantajlar LS-PS 315K ve LS-VLE 310K

  • Arızaya karşı korumalı VLE tekerler ve PS havalı lastikler, darbeleri ve zemin pürüzlerini iyi şekilde emer.
  • 16 km/s'ye kadar hızlar için uygundur.
  • Sarı pasivasyonlu sağlam LS maşaları oldukça iyi bir korozyon koruması sunar.