Doldurma arabaları

Blickle poliamid ruletler kimyasal deterjanlara karşı dayanıklı

Doldurma veya yükleme arabaları genellikle gıda endüstrisindeki gıda işleyen işletmelerde kullanılmaktadır. 100 ilâ 300 litre arasında bir dolum miktarına sahip paslanmaz çelikten imal edilen bu arabalar, arabaların tesislerin içerisinde devrilebileceği şekilde düzenlenmiş olan dört tekerle donatılmıştır. Arabaların geliştirilmesi ve üretimi sırasında, özellikle hızlı ve basit bir şekilde temizlenebilen sağlam, geçirimsiz ve bunun yanı sıra düz iç ve dış duvarlara dikkat edilmektedir.

Doldurma arabalarının temizliğini genellikle tam otomatik bir yıkama tesisi üstlenmektedir. Burada, takılı olan teker ve ruletlerin kolay bir şekilde temizlenmesi ve kullanılan yıkama maddelerine karşı dayanıklı olması önemlidir. Bunun dışında, uzun ömürlülük ve mümkün olduğunca kolay bir yürüyüş, doğru tekerlerin seçimi söz konusu olduğu önemli talepler arasındadır.

Doldurma arabalarının kullanımı için, burçlu rulman, paslanmaz masuralı rulman veya paslanmaz bilyalı rulmana sahip PO serisi poliamid teker ve ruletler uygundur. Standart ürün programında, tekerler beyaz ve mavi renkte satın alınabilmekte olup çok düşük bir yuvarlanma ve dönme direncinin yanı sıra çok sessiz ve aşınmaya karşı dayanıklı bir yürüyüş imkânı sunan yüksek kalitede kırılmaz bir poliamidden meydana gelmektedir. Buna ek olarak, açık ve basit teker yüzeyi yapısı, hijyenik açıdan temizlik için çok uygundur. Ayrıca tekerler birçok agresif maddeye karşı yüksek bir dayanıma sahiptir. Bazı versiyonlarda, tekerleri paslanmaz çelik liflerle güçlendirme ve bu sayede olası teker kırığı parçalarının metal dedektörler ile bulunabilecek şekilde algılanabilir hale getirme imkânı bulunmaktadır.