Çekici

Blickle poliüretan ruletlerle şirket için taşıma çözümü

Çok sayıda büyük şirket, çekicileri firma içi nakliye çözümü olarak hem iç hem de dış mekanda kullanmaktadır. Bu konuşma çekicilerle ilgilidir. Çekici, bir çekici araç ve farklı modeller halinde bulunan birden fazla bağlantılı yük taşıyıcılardan oluşan bir taşıma aracıdır. Ortak nokta, standartlaştırılmış bir intralojistik işlemi boyunca üretkenliği arttırma ve aynı zamanda firma içi trafiği azaltma amacıyla yapılan malzeme nakliyesidir.

Bağlantılı yük taşıyıcıların bu işlem esnasında devrilmemesini sağlamak için ruletler sürekli zemine temas etmelidir. Ayrıca ürün taşıyıcılar kırılmamalıdır, bu, ruletler veya tüm alt takım için yüksek ölçüde bir iz takibi imkanı anlamına gelmektedir. Genel olarak çekicilere sık sık ağır yükler yüklenilir ve yüksek hızlarla hareket ettirilir.

üm bu gereksinimleri karşılayabilmek adına Blickle yüksek kalitede poliüretan elastomeri tercih etmektedir. Blickle Besthane Soft, ALBS teker serisi teker kaplaması bu bağlamda yüksek dinamik yük kapasitesi ve çok düşük yuvarlanma direnci özelliği ile çekicilerde kullanım için optimum ölçüde uygundur. Zeminle teması sürekli olarak sağlayabilmek için ayrıca bir yaylı maşa kombinasyonu tavsiye edilir. Bağlantılı yük taşıyıcısının alt takımında, çekme modunda iken dört bağlantılı ruletten ikisinin sabit çalışacağı unutulmamalıdır. Bu, yönü kilitlenebilir iki sabit ruletli veya iki döner ruletli donanım nedeniyle olabilir.