Kesinlikle güvenilir - açık denizlerde bile

LEX-POBS 125XKA-FI ve LEX-POBS 160XKA-FI paslanmaz çelik döner ruletleri

Müşteri

… dalga ve güneş enerjisi ile çalışan insansız bir yüzey aracı olan dalga planörünü geliştiren, üreten ve satan ABD deniz robot teknolojisi grubudur.


Uygulama

Dalga planörleri çoğunlukla gemi ve ada gibi platformların bulunmadığı ya da geçici süre bulunduğu açık denizlerde, veri toplama ve aktarma amacıyla kullanılır. Dalga planörleri özellikle araştırma enstitüleri ve petrol şirketleri tarafından ve askeri keşif ve diğer amaçlar için silahlı kuvvetler tarafından kullanılmaktadır.

İnsansız araçlar için montaj cihazları hem karada hem de gemi güvertesinde kullanılmaktadır. Müşteri çok sayıda rulet denemiş, ancak hepsi çok erkenden sorun çıkarmıştı. Arktik sıcaklıklar, tropik güneş ve tuzlu suya sık sık dalmak, ruletleri olumsuz yönde fazlaca etkilemekteydi. Gemi güvertesinde meydana gelen aşınma ve sık sık kaba kullanım da, ürünün erkenden arızalanmasına sebep olmuştu.


Çözümlerimiz Standart ürün programı

LEX-POBS 125XKA-FI ve LEX-POBS 160XKA-FI paslanmaz çelik döner ruletleri

Blickle ABD şubesinden ve Rosenfeld'deki ana fabrikadan gelen teker ve rulet uzmanları ortaklaşa çalışarak LEX-POBS 125XKA-FI ve LEX-POBS 160XKA-FI ruletlerini bu uygulama için en uygun ürün olarak belirlediler. Hidrolize-dirençli yüksek performanslı teker kaplaması Blickle Besthane Soft® ve siyah, yüksek kalitede poliamidden üretilmiş jant güneşten ve pürüzlü güverte yüzeylerinden etkilenmez. Sürüklenen kauçuk contalı (2RS) paslanmaz bilyalı rulman ve paslanmaz çelik maşa, son derece iyi paslanma direncine sahiptir. Blickle teker ve döner taç kilidi "Stop-fix", sallanan bir gemi güvertesinde bile montaj düzeneğinin istenmeden hareket etmesini engellemektedir.


Sonuç

Müşteri bu ruletleri test standlarında uygulama sırasında oluşabilecek en zor koşullar altında test etti. Hidrolize dirençli Blickle paslanmaz çelik ruletler tüm testleri başarıyla geçti ve seri üretim için onay aldı.


Teknik bilgiler ve ürün avantajları LEX-POBS 125XKA-FI ve LEX-POBS 160XKA-FI 

  • Hidrolize dirençli teker kaplamalı paslanmaz çelik rulet Besthane® Soft, sık sık yıkama veya suya dalma işlemlerinden hasarsız çıktı
  • Paslanmaz 2RS tipi bilyalı rulman ıslak zeminde daha sık kullanılan burçlu rulmanlı tekerlere kıyasla daha yüksek hareket kabiliyeti sunar
  • Blickle "Stop-fix" fren, denizde sallanan bir gemide bile güvenli bir duruş sağlar"