Blickle, solunum cihazları için ruletler tedarik ediyor

Açık dişli pimli LKDG-PUA 100G-RA-00 plastik çiftli rulet

Müşteri

… “Sanal simülasyon” konusuyla ilgili farklı çözümler sunan bir yüksek teknoloji şirketidir. Şirket, 70 yılı aşkın süredir devam ettirdiği yenilikçi gücüyle, müşteri deneyimini daima baştan yaratmaktadır: Sanal gerçeklik uygulamaları ile sivil havacılık, savunma ve güvenlik ve ayrıca sağlık sektörü alanlarında devrim niteliğinde yaklaşımlar sunmaktadır. Şirketin merkezi Kanada’nın Montreal şehrinde bulunmaktadır ve dünya çapında yaklaşık 10.000 çalışanı vardır.


Uygulama

2020 yılının ilkbahar aylarında yayılan Korona pandemisiyle birlikle Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 30.000 adet “Made in Canada” solunum cihazı üretme projesi çağrısında bulunmuştur. Müşteri, 2020 yılının Nisan ayında bu tür bir solunum cihazı geliştirmek için ihaleye girmiştir ve Kanada hükümetinden 8.200 mobil solunum cihazı üretimi için onay almıştır.

Müşteri, solunum cihazlarına uygun ruletlere yönelik kapsamlı bir uygulama danışmanlığı için Blickle’ye başvurmuştur. Cihazların hastanelerde esnek bir şekilde kullanılabilmesi için her cihaza dört rulet monte edilmeliydi. Önemli özelliklerin arasında ruletin taşıma kapasitesi ve sağlamlığı, kompakt yapı yüksekliği, kimyasallara karşı dayanıklılığı ve görsel olarak güzel, son derece kullanıcı dostu olması yer almaktaydı. Bunun haricinde, kısa süre içinde büyük miktarda sunulabilecek ve ayrıca kolay ve hızlı bir şekilde monte edilebilecek bir rulet söz konusu olmalıydı.


Çözümümüz

LKDG-PUA 100G-RA-00 plastik çifte ruletMüşteriye sağlamlık etkeni nedeniyle dişli pimli LKDG-PUA tipi bir plastik çiftli rulet tavsiye ettik. Bu rulet, 100 mm teker çapına rağmen sadece 121 mm’lik bir toplam yüksekliğe sahiptir ve geniş bir temas yüzeyi bulunmaktadır. Solunum cihazının güvenli duruşu için iki adet frensiz ve iki adet frenli “RadStop” teker kilitli döner ruletlerden oluşan bir set hazırlanmıştır. Ruletlerin düz yüzeyleri kolayca temizlenebilmektedir ve sağlık sektöründeki yüksek hijyen beklentilerini karşılamaktadır.

Ruletlerin örneklendirilmesi ve teknik onay süreci kapsamında montaj süreci de mümkün olduğunca verimli olabilmesi ve masraf bakımından optimize olması için tekrar ele alınmıştır. Çok sayıdaki cihazdan dolayı her ruleti bir altıgen anahtarla monte etmek oldukça zorlayıcıydı ve bu sebeple müşteri, montaj süresinin nasıl kısaltılabileceğine dair Blickle’den bir öneri rica etti. Çözüm, rulet ve dişli pimlerin ayrı ayrı sunulmasıydı. Müşteri cihazları, her solunum cihazının dört ayağında halihazırda bir iç vida dişlisi bulunacak şekilde uyarlamıştır. Böylelikle müşteri için boştaki dişli pimini bir şarjlı tornavidayla araç şasisine vidalamak son derece kolay bir iş haline gelmiştir. Ardından rulet aşağıdan klips şeklinde takılabilmektedir.


Sonuç

LKDG-PUA tipi ruletlerimiz her biri iki frenli, iki frensiz ve birer boşta dişli piminden oluşan ayrı ambalajlı setler halinde sunulmaktadır. Böylelikle ruletler masraf bakımından optimize edilmiş şekilde ve hızla monte edilebilmektedir. Söz konusu ürün Blickle’nin standart ürünü olduğu için, müşteriye kısa teslimat süreli ve değişmeyen yüksek kaliteli bir teslimat randevusu sunma garantisi verebilmekteyiz


Her ambalaj biriminde yer alan set:

  • 2 adet frenli LKDG-PUA 100G-RA-00 döner rulet
  • 2 adet frensiz LKDG-PUA 100G-00 döner rulet
  • 4 adet GS-LKD-M12x20 dişli pim

 


LKDG-PUA 100G-RA-00 için teknik bilgiler ve ürün avantajları 

  • Kolayca ayakla kullanılabilen, kullanıcı dostu Blickle Radstop freni.
  • Düz yüzey sayesinde hijyen ve kolay temizlik beklentisi karşılanmaktadır.
  • Müşteriye odaklı ambalaj birimleri hızlı bir montaj imkanı sağlamaktadır.