Optimize teker kaplaması geometrisi sayesinde enerji tasarrufludur

Ağır yük kılavuz tekeri FALBN 75x20/17H7-23-921539

Müşteri

Avusturya merkezli şirket 15 yıldır intralojistik çözümleri geliştiriyor ve üretiyor. Lojistik sistemlerin planlanması, optimize edilmesi ve hayata geçirilmesi için tedarik zinciri yönetimi uzmanlarının yanı sıra otomasyon teknisyenleri ve yazılım geliştiriciler de kompleks görevleri yerine getirmektedir.


Talep

Bir ortak girişim projesi kapsamında, şoförsüz taşıma sisteminin (FTS) şirket içi malzeme aktarımı görevlerini yürütmek için en pratik çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Detaylı bir piyasa analizinden sonra müşteri bir üretici seçti. Ancak FTS'nin gelecekteki operatörün malzeme aktarım düzenine entegre edilmesi fikri müşteriyi ikna edemedi. Sonuç olarak müşteri kendine bir FTS geliştirmeye karar verdi. Müşteri, tahrik tekerleri için taşıma birimi başına maksimum 1000 kilogram taşıyacak ve mümkün olduğunca enerji tasarrufu sağlayacak bir çözüm arayışındaydı. Toplamda FTS transpaleti başına, her biri iki teker ile donatılmış 4 tahrik ve direksiyon birimi gereklidir. Enerji kaynağı ise LiFe-Po4 piller (lityum, demir, fosfat akümülatör) ile sağlanır.


Çözümümüz

Ağır yük kılavuz tekeri FALBN 75x20/17H7-23-921539

Bu kullanım için optimum teker kaplama malzemesi olarak Blickle Besthane® poliüretan elastomer uygundur. Teker kaplamasının en öne çıkan özelliği çok düşük yuvarlanma direncidir. 92'den 96'ye ayarlanmış Shore sertliği ve optimum, ekstradan tornalanmış bir teker kaplaması kenarı, düşük bir dönme direnci ve yüksek taşıma kapasitesi sağlar. 


Sonuç

Numune tekerlerin testleri müşteri için memnuniyet vericiydi. Blickle çözümünün optimum bir enerji dengesi oluşturduğu görüldü. Bu sebeple 2018 yılı için şimdiden ek siparişlerin geleceğini bildirdi.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler FALBN 75x20/17H7-23-921539

  • Optimum dönme ve yuvarlanma direnci için 96 Shore A sertliğinde ve ekstradan tornalanmış kontur ile Blickle Besthane® poliüretan teker kaplaması
  • 5 km/s hızda teker başına 195 kg'lik yüksek taşıma kapasitesi
  • Geniş 5JS9 kama oyuğuna, 17H7 aks delik çapına ve farklı uygulamalara yönelik montajlar için dört vida deliğine sahip sağlam alüminyum jant