En ağır yükler için güvenilir taşıma

Ağır yük tekeri GB 340x200/75F7-295-921579

Müşteri

… idare merkezi İsveç’in güneyinde bulunuyor. Şirketin mühendisleri, özellikle de presleme ve üretim olmak üzere otomotiv, havacılık ve rüzgar enerjisi gibi alanlarda 30 yıldır makine yapımı üzerinde çalışmaktadır. Temel yetkinlikleri, ağır yüklerin ve geometrik olarak zorlayıcı yüklerin kaldırılması, döndürülmesi ve taşınmasıdır. Üretim programında tekil nakil araçları, tekil makineler ve komple ürün hatları bulunmaktadır.


Talep

Makine üreticisi, 500 tona kadar yüksek nakil yüklerini taşıyabilen elektrikli araçlar üretmektedir. Bu araçların bazıları FTS (şoförsüz taşıma sistemi) olarak da kullanılabilir durumdadır.

Müşteri, araçlarını kontrol etmek için tahrik tekeri olarak kullandığı kendi tekerini geliştirmiştir. Tasarım şekline bağlı olarak bir ila dört tahrik tekeri taşıma platformuna monte edilir. Bunlar ağır yükleri düşük hızlarda (yaklaşık 3-4 km/s) taşımak üzere tasarlanmıştır. Elektrikli araçlar normalde düz beton yüzeylerde kullanılır. Bu uygulama için önemli gereklilikler kompakt ebatlar ve yüksek taşıma kapasitesidir.

Birkaç yıldır, kalite gereksinimlerini karşılamayan bir teker kullanılıyordu. Tekerin üretimi iki aşamada gerçekleşmişti, yapı parçaları iki farklı tedarikçiden alınmıştı, bunlardan biri jant ve diğeri ise Vulkollan® teker kaplamasıydı. Kalite sorunları şikayetlere neden olmuş ve yüksek servis ve yenileme masraflarına yol açmıştı.

Daha fazla maliyetten kaçınmak isteyen müşteri tek elden, altı tonluk yük kapasitesine sahip, yüksek kaliteli bir tahrik tekerine ihtiyaç duyuyordu. 


Çözümümüz

Ağır yük tekeri GB 340x200/75F7-295-921579GB teker serisinin Blickle Besthane® poliüretan teker kaplaması ve sağlam, müşteriye özel pik döküm jantı yüksek bir sağlamlık ve düşük bir yuvarlanma direnci gösterir; böylece elektrikli taşıma araçları daha yüksek bir verim sayesinde daha uzun süreler boyunca çalışabilir. Yalnızca 340 milimetrelik teker çapı ve altı tonluk yük kapasitesiyle müşteriye özel tahrik tekeri araçların düz alt yapılarının altına sorunsuzca uyum sağlar.

Sonuç

Blickle’nin komple çözümüyle müşteri satın alma maliyetlerini, teslimat süresini ve sonradan oluşabilecek maliyetleri önemli ölçüde azaltmayı başarmıştır.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler GB 340x200/75F7-295-921579

  • Kompakt ebatlarda 6.000 kg'lik yüksek taşıma kapasitesi
  • Enerji tasarruflu düşük yuvarlanma direnci
  • Tek elden kaliteli ürün
  • Güvenilir teslimat süreleri ve daha az yönetim zahmeti