Posta lojistiği için Blickle özel ruletler ile dünya çapında sorunsuz paket gönderimi

Çelik sac döner ruletler L-ALTH 160K-929082, L-ALTH 160K-RI-926440, L-ALTH 160K-RI-AS-926446

Müşteri

… geniş ürün yelpazesine sahip, borsada kayıtlı bir Amerikan elektronik ticaret şirketidir. Entegre bir alışveriş platformu üzerinden bireysel kişiler veya diğer şirketler internet satışı çerçevesinde yeni ve kullanılmış ürünler sunabilmektedirler. 136 milyar ABD doları cirosu, yaklaşık 655.000 çalışanı ve 2,4 milyar dolar kârı ile elektronik ticaret şirketi 2017 yılında en büyük şirketler listesinde 83. sırada yer aldı.


Talep

İnternet alışveriş şirketi, lojistik süreçleri bağımsız hale getirmek amacıyla şu an kendi lojistik ve taşıma aktivitelerini yoğun bir şekilde genişletmektedir. Hava yolu nakliyeciliği ve yeni lojistik merkezlerinin inşasına yapılan yüksek yatırımların yanı sıra malların müşteriye doğrudan teslim edilmesi de gündem maddeleri arasında. Müşteri Avrupa'da, daha doğrusu İngiltere'de kendi dağıtım ağına yakın zamanda başlamış durumda.

Elektronik ticaret şirketi, kendi paket taşıma arabalarının üretimi için ruletlerin üretilmesi yönünde sipariş verdi. Her bir arabada iki döner rulet, yön kilitli bir döner rulet ve hem döner kilitli hem de antistatik teker kaplamalı bir döner ruletten oluşan bir rulet setinin bulunması gerekir. Bunun için özel gereklilikler düşük yuvarlanma ve dönme direnci, düşük teker kaplaması aşınımı, güvenilir bir yön kilidi ve antistatik tasarımlı olmayan standart teker kaplaması olarak şirketin renginde bir teker kaplaması şeklinde listelendi. Dönme direncinin belli bir seviyeyi aşmasına izin verilemezdi.


Çözümümüz

Çelik sac döner ruletleri L-ALTH 160K-929082, L-ALTH 160K-RI-926440, L-ALTH 160K-RI-AS-926446

Blickle rakiplerinin arasından başarıyla sıyrıldı. Müşteri için, teknik çözümün yanı sıra posta lojistiğinin gerektirdiklerini iyi bilen ve aynı zamanda çok yüksek adetleri kısa bir sürede teslim edebilecek bir tedarikçi seçmek de önemliydi.

Blickle tasarım departmanı, müşterinin gereksinimlerine uygun olarak özelleştirilmiş L-ALTH döner rulet serisini geliştirdi: Ruletlere monte edilen ALTH serisi tekerlek yuvarlanma direnci optimize edilmiş bir teker kaplaması geometrisine sahiptir; bu standart tekerlere nazaran daha yüksek bir dışbükeylik sağlar. Ayrıca Blickle mühendisleri, bir çelik halat üzerinden işletilen özel bir yön kilidi tasarlamıştır.


Sonuç

İlk sipariş için Blickle 40.000 adet L-ALTH özel rulet üretti ve teslimat plana uygun şekilde gerçekleşti. Elektronik ticaret şirketi, tedarik süreçlerini İngiltere'den diğer Avrupa ülkelerine doğru genişletecek. Blickle şubelerinin yoğun ağı ve yetkin uzmanlarımız sayesinde müşteri doğrudan bulunduğu yerde optimum destek alıyor.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler L-ALTH 160K-929082

  • Müşterinin şirket rengini taşıyan, zor aşınan Blickle Extrathane® poliüretan teker kaplaması
  • Optimize teker kaplaması geometrisine sahip özel teker ile düşük yuvarlanma ve dönme direnci
  • Çelik halat bağlantılı, güvenilir yön kilidi