Acil durumlarda hızlı ve güvenli alanda

Havalı tekerli çelik kaynaklı ağır yük çiftli ruletler S 464K-946549 ve BSD-PS 464K-946545

Müşteri

… kişiye özel mühendislik hizmetleri ve ayrıca gemi yapımı için çözümler alanında uzmanlaşmış bir mühendislik ofisidir.


Görev

Mühendislik ofisi, müşterisi için römorkla hangardan hareket alanına taşınacak kurtarma helikopteri için transfer platformları üretmektedir.

Taşıma yolu son derece hassas bir malzeme olan makadamdan üretilmiştir. Daha önce rakip bir firma tarafından kullanılan ruletler, büyük bir yüzey basıncına yol açmaktaydı ve bu da zeminde ağır hasarlar oluşturmaktaydı.

Bu sebeple müşteri daha az yüzey basıncı ve bunun sonucunda daha iyi bir zemin koruması sağlayacak bir çözüm talep etmiştir. Ayrıca bu kullanım alanında acil durumlarda çok yüksek hızlar ve yine çok yüksek dinamik taşıma kapasitesi gerekmektedir. Bu sebeple taleplerin arasında özellikle güçlü ağır yük maşaları da bulunmaktadır.


Çözümümüz

Havalı tekerli çelik kaynaklı ağır yük çiftli ruletler LSD-PS 464K-946549 ve BSD-PS 464K-946545

Müşteri talebini karşılamak için Blickle mühendisleri, Blickle’nin standart ürün programındaki PS serisine ait ağır yük ruletleriyle özel bir çiftli rulet geliştirmiştir. Tekerlek çapı 460 milimetre olan özellikle sağlam havalı tekerler, 60 Shore A sertliğe sahip bir lastikli ağır, vidalanmış bir çelik janttan oluşmaktadır. Havalı tekerler daha az yuvarlanma direncine sahiptir ve bunun sonucunda daha fazla hareket konforu sunarlar. Bu tekerler, yumuşak teker kaplamaları sayesinde çok daha düşük bir yüzey baskısı oluştururlar ve bunun sonucunda müşterinin hassas yol yüzeyi zarar görmez.

LSD / BSD serisinin çelik kaynaklı ağır hizmet tipi döner ve sabit maşaları, tekerlekler arasındaki üçüncü bir kol vasıtasıyla güçlendirilerek, 1.500 kilogramın üzerindeki gerekli taşıma kapasitesini saatte 25 km hızla kolayca yöneten çok sağlam bir özel rulet oluşturulmuştur.


Sonuç

Müşteri şimdiye kadar kullandığı tüm ruletlerin yerine LSD/BSD-PS serisi Blickle ağır yük özel ruletleri kullanıma almıştır ve böylelikle yol hasarları sebebiyle oluşacak tamir masraflarından tasarruf elde etmiştir. Güçlendirilmiş çiftli ruletler, yüksek hızlara karşı rahatlıkla dayanıklıdır.


Teknik bilgiler ve ürün avantajları LSD-PS 464K-946549 ve BSD-PS 464K-946545

  • Saatte 25 km hızda 1.500 kg'lik yüksek dinamik taşıma kapasitesi
  • Çok düşük yüzey basıncı
  • Üçüncü bir kolla maşanın güçlendirilmesi sayesinde son derece sağlam yapı