Kompakt yapı şekli sayesinde masraflardan tasarruf

Yaylı ağır yük ruleti LSFE-ALST 200K-RA-931841

Müşteri

… Premium ve süper spor araç sektöründe yıllardır en başarılı üreticiler arasında yer alan Alman otomotiv grubudur. Otomobil üreticisi, 2017 cari yılında 88.000'den fazla çalışanıyla 1,9 milyon araç teslim ederek yaklaşık 60 milyar Avro miktarında bir satış geliri elde etti.


Talep

Görev

Otomobil parçalarının destek iskeletleri için grubun başka bir fabrikasında özel yaylı ağır yük ruleti bugüne kadar standart bir şekilde başarıyla kullanılmıştır. Bu durumda da benzer bir uygulama söz konusu olduğu için müşteri, ispatlamış mevcut rulete yönelmek istedi.

Çeşitli sebeplerden dolayı, ekipman teknisyenleri ruletin teker kilitleme sisteminde yeni uygulama için bazı değişiklikler yapılmasını istediler: Sebeplerden biri şu an kullanılan iskeletlerin forklift ile kaldırılması sonucu ortaya çıkan yüksek onarım masraflarıydı; çünkü geniş bir çarpışma dairesi olan monte edilmiş ruletler forklift çatalı ile sıkça çakışıyordu. Bir diğer sebep ise açık konumda olan teker durdurma kolunun nispeten dışarıda olmasıydı; bu da bu özel kullanım amacı çerçevesinde yaralanma tehlikeleri meydana getiriyordu. Bunların dışında teker kilitleyicinin serbest bırakılmasında da sorunlar vardı; çünkü ruletlerin orijinal halinde kullanım koluna aşağıdan yukarıya doğru basılıyordu; bu da çalışanların güvenlik ayakkabıları ile çok zahmetli oluyordu ve çoğu zaman ayakkabıya zarar veriyordu.


Çözümümüz

Mevcut teker durdurma fren kolunu kısaltmak, kullanılabilirliği daha fazla kısıtlayacağından böyle bir çözüm söz konusu değildi. Çarpışma dairesini önemli ölçüde küçültebilmek için Blickle mühendisleri fren ünitesi için başka bir tasarım oluşturdu. Bu sayede çarpışma dairesini toplamda 65 mm küçültmeyi başardılar. Fren kolu yeni yapıda yukarıdan aşağıya doğru çözülebiliyor ve bu sayede önemli ölçüde daha kolay ve hızlı şekilde kullanılabiliyor.


Sonuç

Yaylı ağır yük ruleti LSFE-ALST 200K-RA-931841

Müşteri, optimize fren sistemli yeni ruletlere geçerek onarım masraflarını artık önemli ölçüde düşürebiliyor; çünkü iş ekipmanları ve güvenlik ayakkabıları korunuyor. Ayrıca çok yüksek bir iş güvenliği seviyesi yakalıyor. Sabitleme mandalının kolay ve hızlı şekilde kullanılabilmesi iş yerindeki ergonomik koşulların da gelişmesini sağlıyor.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler LSFE-ALST 200K-RA-931841