Blickle çözümü hareket konforunu yükseltir

Kama oyuklu ağır yük tahrik tekeri GSTN 252/25H7-918693 ve çelik kaynaklı ağır yük döner ruleti LO-GTH 200K-RI20-916347

Müşteri

... bir çalışma platformları üreticisidir ve bu platformları %100 Büyük Britanya’daki merkezinde geliştirmektedir. Şirket, öncelikli olarak 4-5 metrelik alçak çalışma seviyelerine ulaşım için kullanılan ürünleri üretmekte uzmanlaşmıştır. Merdiven veya basamakların aksine bu yükseklikteki çalışma ortamlarına bu şekilde daha etkili ve güvenli bir şekilde ulaşılır.


Talep

Mobil çalışma platformları için müşteri, rakiplerimizin tahrik tekerlerini ve döner ruletlerini kullanıyordu. Ürünler çoğunlukla fabrikaların içinde kullanıldığı için, şirket poliüretan teker kaplamalı sağlam tutuşlu bir tahrik tekerine ihtiyaç duyuyordu; tekerin iyi bir zemin tutuş ile düşük yuvarlanma direncinin bir kombinasyonunu sunması gerekiyordu. Özellikle de düşük yuvarlanma direnci muhtemel bir manüel güç kullanımında önemli bir role sahipti. İç mekanlarda kullanılan çalışma platformları, kapalı alanlarda sağlığa zararlı egzoz gazlarının salınımını önlemek için batarya pil ile çalıştırılmaktadır. Mümkün olduğunca uzun akü ömrü sağlamak için müşteri düşük yuvarlanma direnci gösteren bir döner rulet istiyordu.


Çözümümüz

Kama oyuklu ağır yük tahrik tekeri GSTN 252/25H7-918693

Yukarıda bahsedilen kullanım için en uygun çözüm Blickle poliüretan elastomerden üretilmiş Softhane® teker kaplamasına sahip GSTN serisi bir tahrik tekeridir. Özellikle de yüksek hareket konforu ve iyi çekiş özellikleri bu teker kaplamasının karakterini oluşturmaktadır. Müşterinin isteği üzerine teker iz bırakmayan gri olarak, jant ise çalışma platformlarına uyumlu bir şekilde siyah renkte boyanmış teslim edilmiştir.
Yük tekeri olarak, LO-GTH serisinin temel alındığı bir çözüm önerisi sunuldu. GTH tekerleri bu uygulama için gerekli olan düşük yuvarlanma direnci ile öne çıkmaktadır. Sınırlı üretim alanı sebebiyle maşanın merkez kaçıklığını düşürmek gerekliydi. Ayrıca maşa, RI kilitleme delikleriyle donatılmıştır, bunlar çalışma platformlarına tutturulmuş RI fonksiyon birimleriyle birlikte uzaktan kontrol edilebilir bir şekilde yön kilitlemeyi mümkün kılmaktadır.


Sonuç

Çelik kaynaklı ağır yük döner ruleti LO-GTH 200K-RI20-916347

Ruletlerin kullanımı, özel çözümlerin müşterinin estetik taleplerini karşıladığını ve mevcut makine tasarımına uyum sağladığını göstermektedir. Geliştirilmiş yuvarlanma direnci müşterinin kayda değer bir enerji tasarrufu yapabilmesini de sağladı ve akü kullanım ömürlerini uzattı.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler GSTN 252/25H7-918693 ve LO-GTH 200K-RI20-916347

GSTN:
  • Özellikle kalın ve elastik tasarlanmış teker kaplaması sayesinde çok yüksek hareket konforu
  • Blickle Softhane® yüksek kalitede, reaksiyon döküm poliüretan elastomer teker kaplaması

LO-GTH:
  • Düşük yuvarlanma direnci sayesinde akü için enerji tasarrufu