Müşteriye özel çözümlerin ve cazip fiyatların mükemmel kombinasyonu

LE-TPA 127G-FK-FIRA-931223 tekerlek kilitli döner rulet

Müşteri

… perakende satış ürünlerinin depolanması ve taşınmasında kullanılan arabaların üretiminde lider bir ABD şirketi. Müşterilerinin arasında örneğin Walgreens Boots Alliance, Dollar General, CVS ve çok sayıda diğer ünlü global perakende satış zinciri mağazaları yer almaktadır.


Görev

Amerikalı araba üreticisi, perakende malların depolanması ve taşınması için her yıl çok sayıda tekerlekli konteynır üretmektedir. Döner ruletlerin büyük kısmı şimdiye kadar Çin’den doğrudan alım yapan ABD’li bir rakipten alınmaktaydı. Depolama araçlarını kamyonlarda yerden tasarruflu ve emniyetli bir şekilde taşımak için, döner ruletlerin alçak yapı yüksekliğinin yanı sıra bir teker kilidiyle sabitleme de sağlanmalıdır.
Şimdiye kadar kullanılan teker ve döner taç kilitli döner ruletlerde, taşıma esnasında oluşan sarsıntı sebebiyle sabit döner tacın hasar görme sorunu yaşanmaktaydı. Bir diğer iyileştirme talebi ise, frenin kolay kullanım özelliğinin geliştirilmesiydi: Kompakt araba yapısı ve bilinçli olarak seçilen alçak döner rulet yapı yüksekliği sebebiyle fren açma kolu ve araba zemini arasında neredeyse hiç boş alan bulunmamaktaydı.


Çözümümüz

LE-TPA 127G-FK-FIRA-931223 tekerlek kilitli döner rulet

Fiyat bakımından hassas olan bu piyasada cazip fiyatlı ve buna rağmen uygun bir döner rulet sunabilmek için, Blickle çözümü mümkün olduğunda çok sayıda standart bileşeni kullanarak, tam otomatik bir üretim ve montaj prosesine yönelmiştir. Kamyonla taşıma esnasında döner tacın hasar görmesini önlemek için, önceki rakip üründen farklı olarak döner taç frensiz bir teker freni kullanılmıştır.
Bu noktada müşteriye sunulan ve tartışılan çok sayıda farklı çözüm seçeneği olmuştur. Son olarak gerçekleştirilen çözümde, takip edici bir frene (FI) sahip standart bir döner maşa temel alınmıştır. Buna ait olan sabitleme mandalı, teker freninin çözme pedalı kısalacak şekilde uyarlanmıştır. Bu sayede araç tabanına dokunmadan frenin sabitlenmesi ve çözülmesi mümkündür.


Sonuç

Blickle’nin “FIRA” teker freni sayesinde rakip tekerin yol açtığı taşıma hasarları önemli ölçüde azaltılabilmiştir. Otomatik bir üretim prosesi dikkate alınarak kullanılan standart bileşenler sayesinde müşteriye uygun fiyatlı, kısa süre içinde büyük miktarda tedarik edilebilen özel bir çözüm sunulabilmektedir.


Teknik bilgiler ve ürünün avantajları LE-TPA 127G-FK-FIRA-931223 

  • Teker kilidi (döner taç sabitlemesi olmadan) taşıma hasarlarını azaltır
  • Sabitleme mandalının optimize edilmiş çözme pedalı sayesinde araç tabanı ve fren arasında daha fazla boş alan mümkün
  • Müşteriler için bireysel özel çözümler; standart bileşenlere dayanmakta fakat üretim ve montajda Blickle’nin otomasyonunu komple kullanılmaktadır
  • Blickle’nin yapı sistemi sayesinde opsiyonel olarak farklı tekerler kullanılabilir (örn. TPA, PP, POEV)
  • Büyük miktarda ihtiyaçlar hızlı bir şekilde tedarik edilir