Temiz bir çözüm

Ağır yük havalı ruletler PS 430/30-90K ve flanşlı tekerler SPK 250K

Müşteri

… genellikle sokak ve kanal temizliğinde kullanılan, belediye hijyen işleri için makineler ve araçlar üreten Avusturya merkezli bir üreticidir. Şirket 50 yıl önce kurulmuştur ve şu an yaklaşık 50 çalışana sahiptir. Sunulan ürünlerin arasında 1,0 ila 12 m³ arası alan içeriği olan sokak süpürme makineleri, sokak yıkama makineleri, örneğin ray olukları temizleyiciler gibi özel makineler ve bol sayıda özel aksesuarlar bulunmaktadır.


Uygulama

Araç ve makine üreticisinin programında Blickle teker ve ruletleriyle donatılmış olan çok sayıda süpürme makinesi bulunmaktadır. Doğrudan römork donanımlı çekme aracının arkasına ve mevcut prnömatik, hidrolik ve su tesisine monte edilebilen özel geliştirilmiş ray oluğu temizlik cihazı, özel cihazlardan biridir. Asılan cihaz, tramvay makinelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve daha şimdiden örneğin Stuttgart, Saarbrücken, Doha / Katar gibi dünya çapındaki büyük şehirlerde kullanılmaktadır.

Cihaz kullanım esnasında pnömatik olarak raylara doğru alçaltılmaktadır. Ray oluk temizleyicinin iz vagonunda dört bilya yataklı Blickle flanşlı teker SPK 250K monte edilmiştir. Blickle’nin PS serisine ait, pnömatik olarak dışarı sürülebilen ve eğilebilen ağır yük havalı ruletleri, saatte 25 km’ye kadar bir hızla çalışabilmektedir.


Standart ürün programından çözümümüz

Ağır yük havalı ruletler PS 430/30-90K ve flanşlı tekerler SPK 250K

PS serisinin 420 milim teker çapına sahip iki yürüyüş tekeri, dış alanda kullanım için son derece uygundur. Özellikle zemini koruyucu, gürültü azaltıcı ve birçok aşındırıcı maddeye karşı dayanıklıdır. Ağır yük havalı ruletler PS 430/30-90K, saatte 25 kilometre hızda 500 kiloya kadar bir taşıma performansı sunarlar. Hatta bu uygulama için taşıma kapasitesi alanı tam kullanılmadığı için, müşteri (kendi sorumluluğu altında) saatte 40 kilometreye kadar bir maksimum işletme hızı belirlemiştir.

Aşınmaya karşı son derece dirençli olan sağlam gri döküm flanşlı teker SPK 250, raylarda güvenli ve sağlam hareket edilmesini sağlamaktadır. Dökün tekerler daha düşük bir yuvarlanma direncine sahiptirler ve 120° dereceye kadar olan sıcaklıklara karşı direnç gösterebilirler. Bu da raylardaki hareketin sonucunda oluşan sürtünme sıcaklığı sebebiyle bir avantajdır.


Sonuç

Temizlik makinesi üreticisi tüm gerekli teker ve rulet türlerini tek bir tedarikçiden almaktadır. Blickle’nin en üst seviyedeki kalitesi ve hızlı teslimat süreleri garantilidir. Yönetim ve şikayet masraflar da böylelikle en az seviyeye inmektedir.


Teknik bilgiler ve ürünün avantajları

PS 430/30-90K:

  • zemini koruması, sesi yalıtması ve birçok aşındırıcı maddeye karşı dayanıklı olduğundan dolayı özellikle dış alan için uygun
  • yüksek hızlar için uygun (saatte 25 kilometrede 500 kiloya kadar taşıma kapasitesi)

SPK 250K:

  • aşınmaya karşı çok dayanıklı çünkü sağlam gri dökümden
  • düşük yuvarlanma direnci
  • ısıya dayanıklılık 120° C'ye kadar