İtfaiyeler için yük arabası

Blickle ruletleri sayesinde zamanında kullanım alanında

İtfaiyeler günümüzde dünya çapında yalnızca yangınla mücadelede değil, aynı zamanda kazalarda veya kötü hava olaylarında da faaliyettedir. Buna göre itfaiyenin kurtarma operasyonlarda kullanabileceği ekipman çeşitlidir. İster solunum cihazları, yangın söndürme suyu tedariki için ekipman ister taşınabilir pompalar olsun, yük arabası veya tekerlekli kutulara yerleştirilmiş teker ve ruletler, ekipmanın hızlı ve güvenilir bir şekilde operasyon yerine ulaşmasını sağlar. Ayrıca özel itfaiye arabaları, cihazların bir yükleme rampası üzerinden araca en kolay şekilde yüklenmesini sağlamaktadır.

Bir araç içerisinde birçok ekipmana uygun olarak, geniş yelpazede farklı yük arabaları da bulunmaktadır. Ancak teker ve rulet gereksinimleri önemli ölçüde aynıdır. Kolay bir yürüyüş ve basit, sezgisel araç kullanımı ana gereksinimlerdir. Kullanılan teker ve ruletlerin sağlam yapı şekli, özellikle tehlikeli durumlarda, aracın sürekli çalışmasını sağlamalıdır. Ayrıca güvenlik nedeniyle itfaiye arabaları için genellikle fren emniyet mekanizmalı ruletler öngörülmüştür. Fren bu bağlamda, aracın yalnızca bir kişi tarafından kullanılması halinde hareket etmesini sağlar.

Blickle ürün portföyü, itfaiye arabalarında kullanım için güvenlik gereksinimlerini en iyi şekilde yerine getiren yüksek kalitede çeşitli döner ve sabit ruletleri kapsamaktadır. Böylelikle fren emniyet mekanizmalı döner ruletler, standart ürün programında yön kilidiyle de satın alınabilir. Kullanıcılar için kullanım bu bağlamda basit ve son derece pratiktir. Arabaları bir yana saptırmadan ve takozlamadan raylı sistem üzerinden aracın içine sürebilmek için, önceden serbestçe dönebilen döner ruletler yön kilidi ile operatör kolundan sabitlenir ve araba, aracın içerisine kolayca yüklenebilir. Bunun dışında, yüksek kalitede elastik kauçuk dolgu veya poliüretan teker kaplamaları, arabanın az kuvvet uygulanarak hareket ettirilmesini sağlar.