Yön kilitli servis arabaları için döner rulet

Paslanmaz LPX-ALBS 180XKD-3-IS-RIR21-951644 Progressus rulet

Müşteri

... orta büyüklükte İsviçreli bir şirkettir ve yemek servis arabaları üretmektedir. Arabalar büyük mutfaklarda ve yaşlı bakım evlerinde olduğu kadar açık büfe restoranlarında veya mobil yemek servislerinde de kullanılmaktadır. Şirketin uzmanlık alanlarının arasında, soğuk ve sıcak yemekler için sıcaklığı tavizsiz bir şekilde koruyan endüstri teknolojisine sahip yemek servis arabaları yer almaktadır.


Görev

Müşterinin büyük bir İsviçreli üniversite hastanesine tedarik ettiği yemek arabalarının belirli bir modeli, Progressus ruletlerle donatılmıştır. 2014 yılından beri Progressus marka teker ve ruletler de Blickle grubuna aittir.

Üniversite hastanesi, Progressus ruletlerinden son derece memnundu. Gelecekte yemek arabaları tam otomatik bir yıkama hattından geçirileceği için, döner ruletlerin teknolojik olarak uyarlanması gerekmiştir. Ruletler yıkama hattında dönmemesi gerekiyordu, aksi takdirde tesis bloke olabilirdi. Bu sebeple müşteri Blickle’ye başvurarak, Progressus ruletlerinin ek olarak özel bir yön kilidiyle donatılmasını istemiştir.


Çözümümüz

LPX-ALBS 180XKD-3-IS-RIR21 paslanmaz çelik ruletler

Yeni döner ruletlere temel olarak, şimdiye kadar kullanılan ve bir yön kilidi eklenen döner taçlı contalanmış model kullanılmıştır. Bu modelin özelliği, döner taçın genel olarak bu kilitle bloke edilmesidir. Yıkama hattında olduğu gibi düz sürüşlerde, döner ruletler sabit bir şekilde yerlerindedir.

Buna rağmen arabayı rahatça kullanabilmek için, döner taç son derece hafif yan bir güç etkisiyle açılmaktadır: Kilit momenti 2,5 ila 3 Newtonmetre’den itibaren açılmaktadır. Böylelikle araba personel tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir ve aynı zamanda yıkama hattındaki güvenlik yönetmelikleri de sağlanmaktadır. Teknik olarak müşteri tarafından talep edilen kilit momenti bir “oluk ve yay prensibi” ile uygulanmıştır. Bunun için üst döner taca bir oluk açılmıştır.

Karşılığı ise, üstünde bulunan yayla bir bilyadır. Yay, bilyayı oluğa bastırmakta ve bu şekilde döner taçın döner ruleti bloke edilmektedir. Sonrasında ise döner taca 2,5 ila 3 Newtonmetre arası bir moment uygulanırsa, bilya döner taç halkasının içinden yukarıya doğru itilmekte ve yay kurulmaktadır. Böylelikle kilit fonksiyonu açılmaktadır.


Sonuç

Mevcut döner ruletin uyarlanması sayesinde müşteriye, standart bileşenleri temel alan, ekonomik bir özel çözüm sunulabilmiştir. Bu sayede kısa süre içinde uygun maliyetli bir çözüm sağlayabildik. Üniversite hastanesi 20 yıldan uzun bir süredir Progressus ruletli yemek arabalarına güvenmektedir ve Blickle’nin bilgi birikimiyle birleşmiş olan bu uzun ömürlü ve güvenilir birinci sınıf ürünü keyifle kullanmaya devam etmektedir.


Teknik bilgiler ve avantajlar LPX-ALBS 180XKD-3-IS-RIR21-951644 

  • Kullanıcı dostu yön kilidi: Döner taç blokajı kolayca kaldırılabiliyor
  • Contalanmış döner taçlı paslanmaz çelik maşa; kilit kapağıyla bilyalı rulman korunur
  • Blickle teker ve "Ideal Stop" döner taç kilidi sayesinde güvenli kilitleme