İş yerinde daha iyi ergonomi

Paslanmaz çelik ruletler BX-POBS 200XKA ve LX-POBS 160XKA-FI

Müşteri

… avustralya’da kamusal sağlık sisteminde hasta bakımını desteklemek üzere yüksek kalitede hizmetler sağlamak için kurulmuş olan ülke çapında bir kuruluştur. Hedefleri sürekli iyileştirmek, daha yüksek verim ve sağlık sisteminde daha fazla tasarruf etmektir.


Talep

Bir Avustralya hastanesi özellikle de ağır yemek arabalarını hareket ettirmek için gerekli olan gücü başta olmak üzere iş yerinde ergonomiyi geliştirmek için bize başvurdu. Bu arabalar hastalara sıcak yemek verebilmek için hastane personeli tarafından mutfaktaki yemek dağıtımından alınıp istasyonlara kadar uzun mesafeler boyunca itilerek taşınmak zorundadır.

Arabaların orijinal halinde rakiplerimizden birinin kauçuk tekerleri mevcuttu. Her bir araç iki sabit rulet ve iki frenli döner rulet ile donatılmıştır.


Çözümümüz

Paslanmaz çelik ruletler BX-POBS 200XKA ve LX-POBS 160XKA-FI

Yüksek taşıma kapasitesi ve düşük yuvarlanma direnci ile Blickle POBS teker serisi yemek arabalarının manüel kullanılması için optimum bir çözümdür. Özellikle kalın teker kaplaması, poliamid janta dökülen reaksiyon döküm, yumuşak poliüretan Blickle Besthane® Soft modelinden oluşuyor. Bu çok yüksek bir hareket konforu sağlar ve taşınan hassas malzemeleri tehlikeye atabilecek sallanmaları dengeler. Böylece iş yerinde ergonomi ideal bir şekilde desteklenir. Bir başka avantajı ise hidroliz ve paslanmaya karşı dayanıklı olmasıdır; böylece Blickle POBS teker serisi hijyenik olarak hassas alanlarda sorunsuz olarak kullanılabilir.

Müşteri, uygun ürünü bulmak için rakip bir firmanın poliüretan tekerlerini ve Blickle Besthane® Soft POBS poliüretan tekerleri kapsamlı testlere tabi tuttu.


Sonuç

POBS serisi Blickle tekerleri, testlerde rakibimizin poliüretan tekerleri karşısında bariz bir üstünlük kurdu. Arabaları hareket ettirmek için gerekli kuvvetin azaltılması müşterinin beklentilerini fazlasıyla karşıladı. Bıraktığımız genel intiba Blickle tekerlerinin çoğunlukla daha kolay ve sessiz bir şekilde hareket ettiği yönündeydi.


Ürün avantajları ve teknik bilgiler BX-POBS 200XKA ve LX-POBS 160XKA-FI

  • Çok düşük yuvarlanma direnci sayesinde iş yerinde daha gelişmiş ergonomi
  • Blickle Besthane® Soft kalın poliüretan teker kaplaması titreşimleri azaltır ve taşınan malzemeleri korur
  • Çok kolay ve sessiz yürüyüş
  • Hidroliz ve paslanmaya karşı dayanıklı