Ağır yüklerde de kolay hareket edebilir ve sağlam tutuşlu

Ağır yük ruleti LH-POTH 125K-890621

Müşteri

... plastik kalıp alanında uzmandır ve pencereler, kapılar ile kepenkler için plastik profil sistemleri ve ayrıca plastik paletler alanında dünya çapında Almanya merkezli olarak lider konumdadır. Şirket ürünlerini dünya çapında 5.600’ün üzerinde çalışanla neredeyse 40 şubede sunmaktadır.

Görev

Müşteri cam kapılar için profil üretiminde ürünlerini şirket içinde profil taşıma arabalarıyla taşımaktadır. Bunlar ikişer tane olarak çatallı forklift veya çekilerek başka çekme aletleri tarafından hareket ettirilmektedir. Çekiciler saatte sekiz kilometreye kadar hızla sanayi zemininde uzun mesafeler katetmektedir.

Taşıma arabaları, rakip bir firma tarafından üretilen dökme ruletli dörde kadar temper döküm mahfaza tarafından taşınmaktadır. Bu ruletler kırılma sebebiyle düzenli olarak sorun yaşanmasına sebep olmaktadır ve bunun sonucunda sadece taşıma arabası değil, aynı zamanda zemin de zarar görmektedir.

Müşteri, kaza tehlikesini azaltmak ve başka hasarları önlemek için bu kullanım için daha uygun olan ruletler arayışındaydı. Bu esnada alım masrafları da önceki ürünlerden daha fazla olmamalıydı. Ayrıca kolay hareket edebilme özelliği ve uzun bekleme sürelerine uygunluk da talep edilen özelliklerin arasındaydı.


Çözümümüz

Ağır yük ruleti LH-POTH 125K-890621

Tüm talepleri en iyi şekilde karşılamak için LH serisinin ağır yük mahfazası ile kombine edilen çeşitli Blickle teker serileri kullanılarak, kapsamlı sürüş testleri yapılmıştır. Blickle, masrafları da göz önünde bulundurarak POTH teker serisinin daha güçlü polyamid jantlı, daha büyük bilyalı rulmanlı ve 98 Shore A’lı enjekte edilmiş poliüretan teker kaplamalı bir versiyonunu geliştirmiştir.

LH serisinin sertleştirilmiş yatak yuvalı sağlam ağır yük mahfazası, optimum ruleti tamamlamaktadır. Tabla bağlantısı için uygun delik ölçüleri sayesinde müşteri donanım değişikliğini sorunsuz ve ek maliyet olmadan gerçekleştirebilmektedir.

Şimdiye kadar kullanılan döküm ruletlere göre Blickle’nin LH-POTH çözümü daha kolay hareket edebilir, çok daha zemini koruyucu ve ayrıca sürüş esnasında ses oluşumunu önemli ölçüde azaltma avantajına sahiptir.


Sonuç

Blickle’nin LH-POTH serisi ağır yük ruletleri kullanılması sayesinde müşteri ruletlerde çok daha az aşınma, daha az ek masraf ve zemindeki tamir masraflarının ortadan kalkması sonucunda önemli ölçüde masraf tasarrufu elde edebilmiştir. Ayrıca ergonomi de önemli ölçüde iyileşmiştir.


Teknik bilgiler ve ürünün avantajları POTH 125K-890621

  • Daha güçlü polyamid jant, daha büyük bilyalı rulman, özel sertliğe sahip teker kaplaması
  • Tabla bağlantısının uygun delik ölçüsü sayesinde eski versiyondan yeni versiyona problemsiz geçiş imkanı
  • Önceki ruletlere göre daha az ses oluşumu
  • Aşınmanın azaltılması
  • Daha iyi ergonomi